به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : دوشنبه ، 15 آذر 1400

برگزاری همایش یاوران وقف در جیرفت

مهدی شریف امروز در گفتوگو با خبرنگار فارس در جیرفت به مناسبت آغاز هفته وقف با اشاره به کارهای انجام شده در راستای احیای فرهنگ وقف در سالهای اخیر اظهار داشت: منطبق کردن، وقف در جامعه بر اساس ضروریات روز امری مهم است که باید در این راستا کار شود.

وی با بیان اینکه انتظار ما از رسانهها این است که چهره واقعی از وقف را در جامعه به مردم معرفی کنند تا مردم بدانند که چرا باید وقف صورت گیرد و آثار آن در جامعه چیست، تصریح کرد: با راهاندازی سامانه جامع عملیات موقوفات و بقاع متبرکه توسط سازمان اوقاف از سال 90 درآمد موقوفات و بقاع مبارکه، اطلاعات رقبات، نیات، وضعیت موقوفات اسنادی که امروز زده شد در دسترس این سازمان قرار دارد که این امر گامی مهم در راستای شفافیتسازی اقدامات اداره اوقاف در هر منطقه است.

شریف با اشاره به فعالیتهای فرهنگی اوقاف افزود: برنامه فرهنگی یاس نبوی مربوط به ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)، آرامش بهاری ایام نوروز، نشاط معنوی تابستان، بصیرت عاشورایی محرم و صفر و ضیافت الهی در ماه مبارک رمضان برگزار میشوند.

وی با اشاره به برگزاری طرح تربیت حافظان قرآن کریم در منطقه با حضور یکهزار و 200 نفر تاکنون خاطرنشان کرد: بیشتر وقفها در منطقه جنوب کرمان مسجد است و بیشتر وقفها هم منفعتی هستند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان جیرفت گفت: حدود 700 پرونده در مراجع قضایی راجع به موقوفات شهرستانهای جیرفت و عنبرآباد طرح دعوا کردهایم و فعلا جلوی بسیاری از این طرح دعواها را گرفتهایم.

شریف با اشاره به برگزاری همایش یاوران وقف چهارم دیماه سال جاری در جیرفت ادامه داد: بیش از 72 روستا در جیرفت وقف و 18 روستا در شهرستان عنبرآباد وقف هستند.

انتهای پیام/80002/ک30

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 29-09-1393, 12:51

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
File engine/modules/imp/xform/block.php not found.
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
تماس
واتس آپ
موبایل
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی