به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : سه شنبه ، 5 مرداد 1400

بازسازی مناطق زلزله‌زده اهر تکمیل شده است/ 15هزار عضو نظام فنی روستایی هستند

جلیل جودی امروز در گفتوگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار کرد: کشور ما از مناطق حاصلخیزی است که به دلیل وقوع زلزله و حوادث دیگر سالانه 30 تا 35 هزار واحد در آن دچار خسارت میشوند.

وی افزود: برای مقابله با این موضوع و پایین آوردن خسارت وارده همه ساله بازسازی 200 هزار واحد مسکونی در مناطق روستایی در اولویت قرار گرفته و پیشبینی میشود تا شش ساله آینده اکثریت واحدهای روستاییان مقاومسازی شده باشد.

مدیرکل بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی یادآور شد: در مناطق حادثهخیز و زلزلهزده همچون بوشهر، هرمزگان، گیلان و مازندران به دلیل برف سنگین سال گذشته و همچنین مناطقی از ایلام امر بازسازی واحدهای آسیبدیده در جریان است.

جودی عنوان کرد: در منطقه اهر و ورزقان ساخت 20 هزار واحد مسکن روستایی و 5 هزار و احد شهری جزو برنامهریزیها و اولویتبندیها بوده که ما سعی کردیم تا آغاز فصل سرما واحدها را بازسازی کرده و ساکنان این مناطق را در آنها سکونت دهیم.

این مسئول گفت: در سالگرد وقوع این زلزله ما اکثر واحدها را تکمیل کرده و آماده تحویل داشتیم هر چند که ساخت برخی واحدها که ساکنان آن در سایر شهرها بودند با تاخیر روبهرو شد چرا که قرار ما بر این است بازسازی به شکل  مردم محور انجام شود.

مدیرکل بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به شرایط سخت محیطی و جغرافیایی منطقه و سرمای هوا و همچنین افزایش قیمت مصالح در امر بازسازی مناطق زلزله اهر و ورزقان اشاره کرد و افزود: به رغم این مشکلات و نارساییها ما در سالگرد زلزله اهر موفق شدیم هر 25 هزار واحد تخریب شده با همکاری بنیاد مسکن استانهای همجوار به انجام برسانیم.

جودی با بیان اینکه هیچگونه تعهد استخدامی برای مهندسان ناظر فنی روستایی نداریم، بیان کرد: مشکل ما در کشور این است که همه بخواهند خود را وابسته به اقتصاد دولتی و نظام کارمندی کنند در حالی که 15 هزار نظام فنی روستایی باید در قالب شخصیت حقوقی با فعالیتهای فراگیر روی پای خود بایستند.

وی ادامه داد: در حالی در این نظام 15 هزار نفر عضو هستند که بدنه بنیاد مسکن 10 هزار نفر است و مهندسان و کارشناسان آن نیز کمتر از 5 هزار نفر هستند در حالی که 15 هزار نفر نیروی نظام فنی روستایی یک پشتوانه و قدرتنمایی واقعی فنی هستند که میتوانند روند کارها را در قالب تشکل حرفهای مناسب و مطلوب به پیش ببرند.

مدیرکل بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در پایان گفتو گوی خود با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار کرد: باید از ظرفیت این نیروهای متخصص در کارهای عمرانی و ساخت مجموعههای بهداشتی و درمانی و سایر پروژههای استانهای مختلف استفاده شود و دولت بتواند از این بدنه فنی و کارشناسی بهره بگیرد.

انتهای پیام/62007/ق40

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 29-09-1393, 12:51

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
File engine/modules/imp/xform/block.php not found.
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
تماس
واتس آپ
تلگرام
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی