به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : شنبه ، 3 فروردین 1398

رانندگان حمل و نقل در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر مازندران بیمه می‌شوند

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان مازندران، هادی بشیری اظهار کرد: تمام رانندگان حمل و نقل بار و مسافر بین شهری در شهرهای زیر 20 هزار نفر میتوانند بیمه شوند.

وی تصریح کرد: همه کسانی که حداقل سن آنها 18 سال باشد اعم از زن و مرد که راننده حمل و نقل بار و مسافر بین شهری باشند میتوانند در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر عضو شوند.

این مسئول با اشاره به اینکه حق بیمه در صندوق 15 درصد است، افزود: پنج درصد آن توسط بیمه شده پرداخت میشود و 10 درصد آن را دولت به منظور کمک به رانندگان تأمین میکند.

بشیری اظهار کرد: کسانی که ماهانه 2 میلیون ریال درآمد دارند، برای عضویت سالانه، 120 هزار تومان و کسانی که ماهیانه 5 میلیون ریال درآمد دارند، سالانه 300 هزار تومان پرداخت میکنند.

این مقام مسئول گفت: هر زن و مرد که حداقل 65 سال و حداقل 15 سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشد، میتوانند از مزایای مستمری پیری استفاده کرده و حقوق حداقل معادل دو سوم درآمد انتخاب شدهای که در همان سال حق بیمه از آن کسر شده است را دریافت کنند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر مازندران بیان داشت: اگر رانندگان در اثر حوادث ناشی از کار توسط کمیسیونهای پزشکی صندوق، از کارافتاده کلی شناخته شوند، بدون در نظر گرفتن مدت پرداخت حق بیمه میتوانند تا پایان عمر و پس از آن، از مزایای مستمری ماهانه استفاده کنند.

بشیری درباره بیمه از کارافتادگی کلی غیرناشی از کار رانندگان نیز گفت: هر رانندهای که پس از بیمه شدن، در اثر حادثه غیرناشی از کار، از کار افتاده شود و به تشخیص کمیسیونهای پزشکی صندوق، از کار افتادگی او کلی بوده و موضوع نیز به دوران بعد از بیمهشدن او مربوط باشد، با داشتن حداقل یکسال سابقه بیمه و به شرط آنکه حق بیمه 90 روز قبل از وقوع حادثه را پرداخت کرده باشد، از مزایای مستمری ازکارافتادگی استفاده میکند.

انتهای پیام/86001/ح

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 29-09-1393, 12:51

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی