به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : شنبه ، 3 آبان 1399

رانندگان حمل و نقل در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر مازندران بیمه می‌شوند

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان مازندران، هادی بشیری اظهار کرد: تمام رانندگان حمل و نقل بار و مسافر بین شهری در شهرهای زیر 20 هزار نفر میتوانند بیمه شوند.

وی تصریح کرد: همه کسانی که حداقل سن آنها 18 سال باشد اعم از زن و مرد که راننده حمل و نقل بار و مسافر بین شهری باشند میتوانند در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر عضو شوند.

این مسئول با اشاره به اینکه حق بیمه در صندوق 15 درصد است، افزود: پنج درصد آن توسط بیمه شده پرداخت میشود و 10 درصد آن را دولت به منظور کمک به رانندگان تأمین میکند.

بشیری اظهار کرد: کسانی که ماهانه 2 میلیون ریال درآمد دارند، برای عضویت سالانه، 120 هزار تومان و کسانی که ماهیانه 5 میلیون ریال درآمد دارند، سالانه 300 هزار تومان پرداخت میکنند.

این مقام مسئول گفت: هر زن و مرد که حداقل 65 سال و حداقل 15 سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشد، میتوانند از مزایای مستمری پیری استفاده کرده و حقوق حداقل معادل دو سوم درآمد انتخاب شدهای که در همان سال حق بیمه از آن کسر شده است را دریافت کنند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر مازندران بیان داشت: اگر رانندگان در اثر حوادث ناشی از کار توسط کمیسیونهای پزشکی صندوق، از کارافتاده کلی شناخته شوند، بدون در نظر گرفتن مدت پرداخت حق بیمه میتوانند تا پایان عمر و پس از آن، از مزایای مستمری ماهانه استفاده کنند.

بشیری درباره بیمه از کارافتادگی کلی غیرناشی از کار رانندگان نیز گفت: هر رانندهای که پس از بیمه شدن، در اثر حادثه غیرناشی از کار، از کار افتاده شود و به تشخیص کمیسیونهای پزشکی صندوق، از کار افتادگی او کلی بوده و موضوع نیز به دوران بعد از بیمهشدن او مربوط باشد، با داشتن حداقل یکسال سابقه بیمه و به شرط آنکه حق بیمه 90 روز قبل از وقوع حادثه را پرداخت کرده باشد، از مزایای مستمری ازکارافتادگی استفاده میکند.

انتهای پیام/86001/ح

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 29-09-1393, 12:51

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا