به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 8 آبان 1399

مانور «مرگ خاموش» در آستانه‌اشرفیه برگزار شد

به گزارش خبرگزاری فارس از آستانهاشرفیه، بهمنظور آگاهی خطرات ناشی از استفاده نادرست از گاز در منازل خانگی و تجاری پیش از ظهر مانور «مرگ خاموش» به صورت نمادین در آموزشگاه ابتدایی شهدای فلسطین آستانهاشرفیه امروز برگزار شد.

رئیس اداره توزیع گاز آستانهاشرفیه در حاشیه این مانور در گفتوگو با خبرنگار فارس هدف از برگزاری مانور مذکور را اطلاعرسانی و ارتقای فرهنگ مصرف گاز و آگاهی خانوادهها عنوان کرد.

محمدجعفر موسیزاده با اشاره به اینکه رعایت نکات ایمنی توسط دانشآموزان سرلوحه کار ما قرار گرفت، افزود: با همکاری واحد سلامت آموزش و پرورش و اداره توزیع گاز آستانهاشرفیه، کار آموزش را در مدارس آغاز کردیم.

این مسئول درباره حضور در مدارس به ویژه در مدرسه ابتدایی خاطرنشان کرد: از آنجا که دانشآموزان در تمام مقاطع سنی در خانوادهها حضور دارند و نقش آنها نیز تأثیرگذار است بنابراین آموزش را از مدارس آغاز کردیم.

موسیزاده با اشاره به اینکه رعایت نکات ایمنی برای گرمابخشی و استفاده از گاز نیاز است، تصریح کرد: برای جلوگیری از مرگ خاموش رعایت استانداردهای اولیه در مصرف گاز بهویژه دودکشها مهم است.

وی با بیان اینکه نصب دودکش بخاریهای گازسوز به صورت غیر استاندارد موجب گازگرفتگی و مرگ میشود، یادآور شد: توسعه غیرمجاز و رعایت نکردن ورود و خروج هوا نیز موجب گازگرفتگی شده است.

رئیس اداره توزیع گاز آستانهاشرفیه به حادثهای که سه هفته پیش در بلوار معین آستانهاشرفیه موجب مرگ خاموش برای یک خانواده شده بود اشاره کرد و متذکر شد: به دلیل رعایت نکردن نکات ایمنی در این حادثه مادر خانواده فوت کرد و پدر و دختر خانواده نیز روانه بیمارستان شدند.

وی به بهرهمندی 65 درصدی شهروندان آستانهاشرفیه از نعمت گاز اشاره کرد و ادامه داد: در این شهرستان حدود 27 هزار مشترک گاز خانگی و تجاری داریم که بیشتر آنها خانگی است.

موسیزاده آموزشهای لازم برای استفاده درست از گاز را نیاز ضروری دانست و درباره افتتاح گازرسانی در دهه فجر به روستای لبشکا آستانهاشرفیه گفت: کار اجرایی گازرسانی به 9 روستای آستانهاشرفیه و بندر کیاشهر بهویژه «لسکوکلایه» آغاز شده که با گازرسانی به این روستاها درصد بهرهمندی خانوارهای شهرستان به بالای 75 درصد افزایش مییابد.

وی با اشاره به روستاهای دیگر آستانهاشرفیه که بدون گاز هستند یادآور شد: بر اساس تبصره بند «ق» بودجه 93 هماهنگیهای لازم برای گازرسانی به 20 روستای دیگر انجام شده و کارهای اجرایی آن در دست بررسی است.

رئیس اداره توزیع گاز آستانهاشرفیه با تاکید بر اینکه برای استفاده از گاز اهمیت قائل شویم، تصریح کرد: با مصرف درست در فصل زمستان میتوانیم به لحاظ افت فشار گاز همکاری لازم را داشته باشیم و در کاهش هزینههای پرداختی مدیریت کنیم.

انتهای پیام/2300/ط

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 29-09-1393, 12:51

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا