به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : دوشنبه ، 5 آبان 1399

تشریح 10 عامل مخدوش‌کننده رابطه زوجین در آبیک

به گزارش خبرگزاری فارس از آبیک، کارگاه آموزشی مهارتهای زندگی شهرستان آبیک با موضوع «به سوی آرامش» به همت اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک و بنیاد جهانی ایمانجویی پیش از ظهر امروز در سالن اجتماعات اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک با حضور بانوان این شهرستان برگزار شد.

مدرس کارگاه آموزشی «به سوی آرامش» شهرستان آبیک در این کارگاه آموزشی به عوامل مخدوشکننده روابط زوجین پرداخت و اظهار کرد: بهانهگیری در  امور خانه از سوی زوجین یکی از عواملی است که در مخدوش کردن رابطه زوجین تاثیرگذار است.

شهناز ذوقی افزود: سخنان فتنهانگیز مانند به رخ کشیدن مردان و زنان دیگر و مقایسههای نابجا سبب تلخی و سردی کانون محیط خانواده میشود.

وی ادامه داد: تعصب و بیاعتمادی زوجین نسبت به یکدیگر و رفتارها و کنترلهای افراطی سبب میشود به رابطه همسران خدشه وارد شود.

این مدرس ترشرویی را نیز از دیگر عوامل مخدوش کننده رابطه زوجین عنوان و خاطرنشان کرد: همسران باید با توجه به سفارشات اسلام غم و اندوه را در دل پنهان نگه دارند و به محیط خانواده تسری نبخشند چراکه به فرمایش امام علی  (ع): «خوشرویی مؤمن در چهره او و غم مؤمن در دل او است» بنابراین مطلوب است زوجین در زمان و مکان مدیریت داشته و در زمان بروز مشکلات شریک یکدیگر باشند نه اینکه دلیل غمها و مشکلات باشند.

ذوقی به ناسزاگویی و توهین به عنوان یکی دیگر از عوامل مخدوش کننده رابطه همسران اشاره و افزود: اگر در رابطه زناشویی کدورت پیش آید نباید زوجین از کلمات تند و ناسزا استفاده کنند چراکه کلمات تند و آتشین بر آتش قهر زوجین دامن میزند.

وی تصریح کرد: اهانت یکی دیگر از عوامل مخدوشکننده رابطه زوجین است که مطلوب است زوجین از این اهانت، سرزنش، شماتت و دشنام به یکدیگر پرهیز کنند چراکه اهانت به منزله اعلام جنگ با خدا است.

این مدرس اضافه کرد: خودخواهی و چشم و همچشمی از دیگر عوامل مخدوشکننده رابطه همسران است که بر اساس آیات قرآن کریم دوری از تجملات و پشت پا زدن به تجملات باید در زندگی زناشویی پیاده شود.

ذوقی لجاجت را از دیگر عوامل خدشه به رابطه همسران عنوان و بیان کرد: لجاجت رذیلهای است که زندگی زوجین را مختل میکند و سبب میشود زوجین نتوانند بر قلوب یکدیگر حکومت کنند.

وی افزود: آزار و اذیت بر رابطه زوجین نیز تأثیر منفی میگذارد چراکه علاوه بر عقوبت اخروی، آرامش زندگی را به هم میریزد.

این مدرس خاطرنشان کرد: انسان میتواند اخلاق و رذایل زشت خود را تغییر داده و خصوصیات و ویژگیهای نیک خود را کمال ببخشد.

ذوقی تصریح کرد: لذت و شادی از نظر ماهیت و چگونگی با هم تفاوت دارند چراکه لذت آنی بوده و محبت واقعی نیست اما شادی نشأت گرفته از نور الهی است البته شادی و لذات آنی کاذب است و تأثیر مثبتی بر انسان ندارد.

انتهای پیام/77006/ذ30

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 29-09-1393, 12:51

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا