به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : چهارشنبه ، 29 خرداد 1398

استقرار اداره فنی و حرفه‌ای به اشتغال‌زایی جوانان خارگی کمک خواهد کرد

به گزارش خبرگزاری فارس در خارگ، حجتالاسلام موسی کمالی پیش از ظهر امروز در دیدار با مدیرکل فنی و حرفهای استان بوشهر، اظهار کرد: خیلی از افراد فکر میکنند جزیره خارگ فرد بیکار نداشته باشد و وقتی به شرکتهای مستقر در آن مطرح میشود، برخی بحث نبود تخصیص را بهانه میکنند، کما اینکه در گذشته نیز بحث مدرک مطرح بود.

وی افزود: این وظیفه ماست که شرایط را برای حل مشکل حرفه و تخصص آنها فراهم کنیم و این نیاز به وجود فنی و حرفهای دارد و تنها در بحث صنعت نفت این موضوع مطرح نیست و بسیاری از افراد نیز میتوانند این آموزشها را ببینند و در سطح شهر اقدام به اشتغالزایی برای خود و دیگران کنند.

امام جمعه خارگ گفت: اگر امکانات در اینجا فراهم نیست باید از بیرون آورده شود تا این فرصت در اختیار جوانان خارگی نیز قرار بگیرد و همانگونه که فنی و حرفهای در سایر نقاط کشور هزینه میکند، در خارگ هم هزینه کند و اگر این تخصصها بصورت حرفهای به افراد آموزش شود، حتی در مشاغلی مثل صیادی نیز با بسته بندیهای نو و تمیز میتوانند اقدام به صادرات آن کنند.

وی تصریح کرد: در بحث البسه کار صنعتی و حتی پیچ و مهرههای صنعتی، در عسلویه و خارگ بسیار پرکاربرد است و اینها را میتوان با آموزش در خود اینجا تولید کرد و نیاز استان را برطرف ساخت و از طرفی اشتغال زایی ایجاد کرد و نیاز است تا کارگاههایی نیز ایجاد و تسهیلاتی به این افراد اعطا شود.

کمالی خاطرنشان کرد: اگر مدارک لازم به این افراد پس از آموزش اعطا شود، قطعاً خانوادهها راغب خواهند بود فرزندان خود را به این محیط آموزشی بفرستند و اگر قوانینی مثل جوارکارگاهی در خارگ پیاده شود، برای همه جوانان مفید خواهد بود و بسیاری از مشکلات را برطرف خواهد کرد.

انتهای پیام/6600

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 29-09-1393, 12:51

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی