به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : جمعه ، 2 آبان 1399

استقرار اداره فنی و حرفه‌ای به اشتغال‌زایی جوانان خارگی کمک خواهد کرد

به گزارش خبرگزاری فارس در خارگ، حجتالاسلام موسی کمالی پیش از ظهر امروز در دیدار با مدیرکل فنی و حرفهای استان بوشهر، اظهار کرد: خیلی از افراد فکر میکنند جزیره خارگ فرد بیکار نداشته باشد و وقتی به شرکتهای مستقر در آن مطرح میشود، برخی بحث نبود تخصیص را بهانه میکنند، کما اینکه در گذشته نیز بحث مدرک مطرح بود.

وی افزود: این وظیفه ماست که شرایط را برای حل مشکل حرفه و تخصص آنها فراهم کنیم و این نیاز به وجود فنی و حرفهای دارد و تنها در بحث صنعت نفت این موضوع مطرح نیست و بسیاری از افراد نیز میتوانند این آموزشها را ببینند و در سطح شهر اقدام به اشتغالزایی برای خود و دیگران کنند.

امام جمعه خارگ گفت: اگر امکانات در اینجا فراهم نیست باید از بیرون آورده شود تا این فرصت در اختیار جوانان خارگی نیز قرار بگیرد و همانگونه که فنی و حرفهای در سایر نقاط کشور هزینه میکند، در خارگ هم هزینه کند و اگر این تخصصها بصورت حرفهای به افراد آموزش شود، حتی در مشاغلی مثل صیادی نیز با بسته بندیهای نو و تمیز میتوانند اقدام به صادرات آن کنند.

وی تصریح کرد: در بحث البسه کار صنعتی و حتی پیچ و مهرههای صنعتی، در عسلویه و خارگ بسیار پرکاربرد است و اینها را میتوان با آموزش در خود اینجا تولید کرد و نیاز استان را برطرف ساخت و از طرفی اشتغال زایی ایجاد کرد و نیاز است تا کارگاههایی نیز ایجاد و تسهیلاتی به این افراد اعطا شود.

کمالی خاطرنشان کرد: اگر مدارک لازم به این افراد پس از آموزش اعطا شود، قطعاً خانوادهها راغب خواهند بود فرزندان خود را به این محیط آموزشی بفرستند و اگر قوانینی مثل جوارکارگاهی در خارگ پیاده شود، برای همه جوانان مفید خواهد بود و بسیاری از مشکلات را برطرف خواهد کرد.

انتهای پیام/6600

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 29-09-1393, 12:51

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا