به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 5 اردیبهشت 1398

احیای وقف گروهی نیازمند عزم ملی است

حجتالاسلام علی باقری امروز در گفتوگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار داشت: نشستهای تخصصی در خصوص موقوفات در استان زنجان برگزار میشود.

وی با اشاره به اینکه با اصحاب وقف برنامههای تخصصی برگزار میشود، یادآور شد: این امر در راستای بهرهگیری از ظرفیت اصحاب وقف به منظور شناسایی و ثبت موقوفات جدید صورت میگیرد.

این مسئول با بیان اینکه درآمد زائی برای موقوفات از دغدغههای این اداره کل است، تصریح کرد: درآمد موقوفات دقیقا بر اساس نیات خیرین هزینه میشود.

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان زنجان با اشاره به اینکه باید موقوفات بر اساس نیات افراد مصرف شود، افزود: افرادی که وقف را بر اساس نیات واقفین عمل نکنند، غاصب هستند.

باقری پیامبر گرامی اسلام را نخستین واقف عنوان کرد و گفت: وقف از نشانه‎های مومنین است.

وی با اشاره به اینکه انفاق در دین مبین اسلام بسیار سفارش شده است، تصریح کرد: احیای موقوفات موجب مصرف بهینه آن می‎شود.

*نظارت‎های لازم برای احیای موقوفات انجام می‎شود

این مسئول با بیان اینکه نظارت‎های لازم برای احیای موقوفات در کشور انجام می‎شود، خاطرنشان کرد: امیدواریم حمایت‎های لازم برای افزایش موقوفات صورت گیرد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان بر ضرورت توجه به وقف جمعی،گروهی و خانوادگی تاکید کرد و گفت: احیای وقف گروهی باید با همکاری آحاد جامعه محقق شود.

باقری با اشاره به اینکه باید موقوفات از وابستگی رها شوند، افزود: وقف‎های گروهی موجب عدم وابستگی مساجد به برخی افراد میشود.

وی با بیان اینکه متخصصین در حوزه وقف در کشور فعالیت می‎کنند، تصریح کرد: نمایندگان ولی امر مسلمین بر موقوفات نظارت دارند.

این مسئول با اشاره به اینکه در استان زنجان 2 هزار و 200 موقوفه وجود دارد، تصریح کرد: بر اساس بررسیها 38 هزار نیت در استان زنجان شناسایی شده است.

*ترویج فرهنگ وقف در جامعه ضروری است

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان ترویج فرهنگ وقف را در جامعه ضروری دانست و گفت: این اداره کل در زمینههای شناسایی، احیاء، افزایش بهرهوری و اجرای نیات واقفین فعالیت میکند.

باقری با تاکید بر جایگاه و اهمیت وقف در فرهنگ اسلامی خاطرنشان کرد: وقف یکی از سنتهای سفارش شده در فرهنگ و آموزههای دینی و اسلامی محسوب میشود.

وی بر ضرورت ترویج و احیای فرهنگ وقف در جامعه تاکید کرد و گفت: باید فرهنگ وقف در کشور نهادینه شود.

انتهای پیام/73003/ق30

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 29-09-1393, 12:51

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی