به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : جمعه ، 15 مرداد 1400

احیای وقف گروهی نیازمند عزم ملی است

حجتالاسلام علی باقری امروز در گفتوگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار داشت: نشستهای تخصصی در خصوص موقوفات در استان زنجان برگزار میشود.

وی با اشاره به اینکه با اصحاب وقف برنامههای تخصصی برگزار میشود، یادآور شد: این امر در راستای بهرهگیری از ظرفیت اصحاب وقف به منظور شناسایی و ثبت موقوفات جدید صورت میگیرد.

این مسئول با بیان اینکه درآمد زائی برای موقوفات از دغدغههای این اداره کل است، تصریح کرد: درآمد موقوفات دقیقا بر اساس نیات خیرین هزینه میشود.

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان زنجان با اشاره به اینکه باید موقوفات بر اساس نیات افراد مصرف شود، افزود: افرادی که وقف را بر اساس نیات واقفین عمل نکنند، غاصب هستند.

باقری پیامبر گرامی اسلام را نخستین واقف عنوان کرد و گفت: وقف از نشانه‎های مومنین است.

وی با اشاره به اینکه انفاق در دین مبین اسلام بسیار سفارش شده است، تصریح کرد: احیای موقوفات موجب مصرف بهینه آن می‎شود.

*نظارت‎های لازم برای احیای موقوفات انجام می‎شود

این مسئول با بیان اینکه نظارت‎های لازم برای احیای موقوفات در کشور انجام می‎شود، خاطرنشان کرد: امیدواریم حمایت‎های لازم برای افزایش موقوفات صورت گیرد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان بر ضرورت توجه به وقف جمعی،گروهی و خانوادگی تاکید کرد و گفت: احیای وقف گروهی باید با همکاری آحاد جامعه محقق شود.

باقری با اشاره به اینکه باید موقوفات از وابستگی رها شوند، افزود: وقف‎های گروهی موجب عدم وابستگی مساجد به برخی افراد میشود.

وی با بیان اینکه متخصصین در حوزه وقف در کشور فعالیت می‎کنند، تصریح کرد: نمایندگان ولی امر مسلمین بر موقوفات نظارت دارند.

این مسئول با اشاره به اینکه در استان زنجان 2 هزار و 200 موقوفه وجود دارد، تصریح کرد: بر اساس بررسیها 38 هزار نیت در استان زنجان شناسایی شده است.

*ترویج فرهنگ وقف در جامعه ضروری است

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان ترویج فرهنگ وقف را در جامعه ضروری دانست و گفت: این اداره کل در زمینههای شناسایی، احیاء، افزایش بهرهوری و اجرای نیات واقفین فعالیت میکند.

باقری با تاکید بر جایگاه و اهمیت وقف در فرهنگ اسلامی خاطرنشان کرد: وقف یکی از سنتهای سفارش شده در فرهنگ و آموزههای دینی و اسلامی محسوب میشود.

وی بر ضرورت ترویج و احیای فرهنگ وقف در جامعه تاکید کرد و گفت: باید فرهنگ وقف در کشور نهادینه شود.

انتهای پیام/73003/ق30

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 29-09-1393, 12:51

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
File engine/modules/imp/xform/block.php not found.
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
تماس
واتس آپ
تلگرام
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی