به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : یکشنبه ، 4 آبان 1399

مالکی:بارزانی قبل از حمله داعش به موصل با من تماس نگرفت

مالکی:بارزانی قبل از حمله داعش به موصل با من تماس نگرفت

» سرویس: بين الملل - آسيا،خاورميانه

معاون رییس جمهوری عراق این مساله را تکذیب کرد که رییس اقلیم کردستان پیش از حمله داعش به شهر موصل در دهم ژوئن گذشته، تماس تلفنی با وی برقرار کرد.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از شبکه سومریهنیوز عراق، دفتر نوری مالکی معاون رییس جمهوری عراق در بیانیهای اعلام کرد: در شرایطی که نیروهای مسلح ارتش و پلیس و داوطلبان مردمی در مقابله با تروریستهای داعش و همپیمانان آنها، به پیروزیهای چشمگیری دست یافته اند، مسعود بارزانی رییس اقلیم کردستان اظهاراتی را مطرح میکند و مواضعی را اتخاذ میکند که کمترین چیزی که میتوان در مورد آن گفت این است که این اقدامات تلاش برای بر هم زدن معادلات جهت گمراه کردن افکار عمومی در داخل و خارج عراق است.

 

در این بیانیه آمده است: اظهارات اخیر بارزانی حکایت از آن دارد که وی اطلاعات موثقی درخصوص اقدام داعش برای ایجاد پایگاههای نظامی در غرب موصل داشته و وی این اطلاعات را به اطلاع نوری مالکی رسانده و نسبت به وقوع خطری بزرگ هشدار داده بود و وی پیشنهاد عملیات نظامی مشترک ارتش و پیشمرگها را مطرح کرده بود.

 

دفتر مالکی تاکید کرد: در واکنش به این اظهارات که علامت سوالهایی را درخصوص زمان و اهداف پنهان آن برمیانگیزد، ما قاطعانه این مساله را تکذیب میکنیم که بارزانی تماسی را با مالکی قبل و در هنگام حمله داعش به موصل برقرار کرده باشد. همچنین این مساله را تکذیب میکنیم که بارزانی پیشنهاد عملیات نظامی مشترک علیه داعش را داده باشد.

 

دفتر نخست وزیر سابق اعلام کرد: مسوولان اقلیم کردستان ورودیهای مرزی و فرودگاهها را برای تروریستها باز گذاشتند و اجازه دادند آنها تحرکاتی داشته باشند.

 

در ادامه این بیانیه آمده است: دستگاههای ذیربط در اقلیم کردستان سیاست تعلل را در قبال رهبران عملیات موصل در پیش گرفتند که میخواستند تلاشهایشان را با پیشمرگها جهت مقابله با داعش هماهنگ کنند.

 

پیشتر مسعود بارزانی در مصاحبه با شبکه العربیه اعلام کرده بود که قبل از سقوط موصل تماس تلفنی با نوری مالکی برقرار ساخته و به وی نسبت به اقدام داعش برای ساخت اردوگاههایی در مناطق غربی موثل و مناطق مرزی با سوریه هشدار داده بود.

 

انتهای پیام

 

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 29-09-1393, 09:23

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا