به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : دوشنبه ، 5 آبان 1399

فیلمی که تراژدی مدرن است

فیلمی که تراژدی مدرن است

» سرویس: فرهنگي و هنري - سينما و تئاتر

نشست نقد و بررسی فیلم "پرویز" ساخته مجید برزگر برگزار شد.

 

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، دراین نشست که در خانه هنرمندان ایران برگزار شد، سعید آرمند تهیهکننده فیلم توضیحاتی درباره ساخت این فیلم ارائه داد و مجید برزگر در پاسخ به سوال تماشاگری درباره دلیل انتخاب بازیگری با ظاهر تنومند گفت: در فیلمنامهای که ما نوشته بودیم پرویز مردی پنجاه ساله است که خیلی به خودش نمیرسد و موهایی ریخته و هیکلی چاق دارد .

 

او در ادامه گفت: ما برای پیدا کردن بازیگر نقش پرویز ،خیلی تلاش کردیم و وقتی جعفر پناهی لطف کرد و فیلمنامه راخواند به من پیشنهاد کرد تا آقای لووان هفتوان را در هم در نظر بگیرم. آقای پناهی که هفتوان را در کاندا دیده بود به من گفت به نظرم یک تماسی با او بگیری بد نیست. من هم طی تماسی که با او داشتم و با تمریناتی که با آقای هفتوان انجام دادیم، دراین تمرینات مشخص شد که چه انتخاب خوبی برای این فیلم بوده است.

 

لووان هفتوان بازیگر فیلم پرویز نیز دراین نشست در پاسخ به سوالی که اصلا پرویز نمیتواند جنایتکار باشد گفت: من درتورنتو کانادا که زندگی میکردم در آنجا همسایههای زیادی داشتم که همه مهربان ودوست داشتنی هستند. یک بار در تلویزیون دیدم که یکی از این همسایهها که ژاپنی بود در یک درگیری گردن یک نفر را زده بود. در حالی که هیچ کدام ما فکر نمیکردیم این فرد قاتل باشد.

 

او دربخش دیگری از اظهارات خود گفت :پرویز در یک جاهایی دوست داشتنی در آمده است ولی این دلیلی نمیشود که خالقان اثر به پرویز بگویند دمت گرم.

 

مجید برزگر هم درادامه گفت:پرویز آدم روانی نیست و ما نشان میدهیم در ابتدا آدم طبیعی ونرمالی است ولی برخورد بد جامعه او را به یک هیولا تبدیل میکند.

 

امیر پوریا منتقد سینما نیز دراین نشست گفت:در مجله 24 مطلبی با تیتر "طفلکی ترحم برانگیز/هیولای هولناک "نوشته بودم که در صفحهبندی این تیتر به شکل سهوی به شکل ناقصی منتشر شد. به نظر می رسد ما به بخش هیولای هولناک بیشتر توجه داریم و به بخش طفلکی ترحم برانگیز چندان توجه نمیکنیم.

 

او در ادامه گفت: پایان فیلم مناسب تاثیری است که مجید برزگر کارگردان فیلم در نظر داشته است. به نظر میرسد به یک پایان هولناک نیاز داشته فیلم تا ماجرا در ذهن تماشاگر ادامه پیدا کند.

 

مسعود آب پرور کارگردان سینما نیز که در نشست فیلم "پرویز" حضور داشت در صحبتهایی گفت :من فیلم را خیلی دوست داشتم و هرچه بگویم در ستایش از فیلم است. خوشبختانه پس از مدتها یک فیلم سه پردهای از نظر روایی دیدم که پرده دوم خیلی پر است و پرده اول یک مقداری کشش لازم را ندارد.پرویز فیلم زمانه خودش است وبه نظرم یک تراژدی مدرن است.

 

در ادامه این مراسم که اجرای آن را کیوان کثیریان بر عهده داشت، محمد رحمانیان کارگردان تئاتر هم که دراین نشست حضور داشت دراظهاراتی گفت :پرویز محصول خوب فیلم دیدن و فیلم خوب دیدن است. پرویز برای ما یادآور جهان بیایمانی است که نمیشود به آن امید بست. هم فیلم پرویز وهم فیلم ماهی وگربه شاخصه دوران غریبی در تاریخ ومملکت ما هستند. من به هردوی این فیلمها سلام میکنم.

 

در این نشست واروژکریم مسیحی کارگردان سینما نیز در سخنانی کوتاه مطرح کرد که نظراتش را به شکل خصوصی برای عوامل فیلم بازگو میکند.

 

در نشست فیلم پرویز، لیلا نقدی پری طراح صحنه ولباس این فیلم فضای همکاری دراین فیلم را بسیار خوب عنوان کرد: ما قبل از ساخت هر فیلم ،فیلمهای بسیاری میبینیم و نقاشیهای زیادی را نگاه میکنیم.

 

امین جعفری مدیر فیلمبرداری این فیلم و حامد رجبی از نویسندگان فیلمنامه این فیلم درادامه توضیحاتی درباره همکاری با فیلم "پرویز" ارائه دادند.

 

ثبت شرکت- ثبت محدود- ثبت تعاونی- کد اقتصادی
صرفه جویی در زمان و هزینه با ثبت شرکت ارشیا
تنظیم صورتجلسات – پلمپ دفاتر – حسابداری – ثبت شرکت

 77516567 - Tel : 77503715
SMS : 500011008069819
تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 29-09-1393, 09:22

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا