به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : جمعه ، 15 مرداد 1400

ویژگی‌های تشیع اعتدالی در دانشگاه‌ها ترویج داده شود

فرمانیان در گفتوگو با ایسنا:

ویژگیهای تشیع اعتدالی در دانشگاهها ترویج داده شود

» سرویس: معارف و حقوق - دين و انديشه

رئیس دانشکده مذاهب اسلامی دانشگاه ادیان و مذاهب گفت: مطرح کردن مؤلفههای تشیع باعث میشود تشیع به عنوان یک تفکر اعتدالی به جهان معرفی شود.

 

حجتالاسلام مهدی فرمانیان در گفتوگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه مرکزی، پیرامون راهکارهای گسترش اندیشههای شیعی در مراکز دانشگاهی اظهار کرد: یکی از راهکارها این است که ویژگیهای تشیع اعتدالی را به صورت جدی با کمک کارهای پژوهشی صورتگرفته در دانشگاهها ترویج دهیم.

 

استادیار دانشگاه ادیان و مذاهب تصریح کرد: این اقدام باید با بیانی زیبا و دلنشین به وسیله توزیع جزوات و راهاندازی سایتهای اطلاعسانی و در بخشهای مختصر و مفید در قالب کلیپهای کوتاه، جزوات کوچک و کتابچهها به صورت وسیع در دانشگاهها انجام شود.

 

وی در اشاره به راهکار دوم که در ارتباط با مؤلفههای تشیع است، خاطرنشان کرد: مطرح کردن مؤلفههای تشیع باعث میشود که تشیع به عنوان یک تفکر اعتدالی معرفی شود. این مؤلفهها شامل عقلگرایی و اخلاقگرایی است که در تشیع به آن تأکید شده است.

 

فرمانیان افزود: دعاهایی که در تشیع هست و فضایی که همهی نیازهای بشر را جوابگو است، غیر از نشستهای علمی که باید دقیق و علمی و فنی برگزار شوند، باید به صورت خیلی جدی در شکل بروشور و کلیپهای مختلف به صورت جدی وارد دانشگاهها شود.

 

وی در ادامه اضافه کرد: تشیع آنچنان که در واقع هست برای دانشجویان تبیین شود تا متوجه شوند که تشیعِ کوچه و بازاری غیر از تشیعی است که در متون اصیل علمای شیعه وجود دارد.

 

رئیس دانشکده مذاهب اسلامی دانشگاه ادیان و مذاهب در اشاره به مهمترین روشهایی که میتوانیم در مقابله با مبانی تکفیر انجام دهیم، تأکید کرد: در این راستا باید برخی از آموزههای دینی را دوباره بازخوانی کنیم.

 

فرمانیان تصریح کرد: باید موضوعات جهاد، جاهلیت، توحید و شرک، عبادت، ایمان و کفر را به طور خیلی جدی بازخوانی کنیم و به همه مسلمانان و حتی غربیها یادآوری کنیم و نشان دهیم اسلام خشنی که در حال حاضر توسط تکفیریها و عوامل پشت صحنه به جهان معرفی میشود اسلام واقعی نیست که از سوی پیامبر(ص) آمده است.

 

وی در ادامه با بیان اینکه «برخی افراد حتی به رفتارهای پیامبر(ص) بر خلاف جهت آنچه که هست، استناد میکنند» اظهار کرد: باید رفتارهایی که پیامبر با رویکرد محبتآمیز و تعاملی انجام داده را تبیین کنیم و آنها را در فضای گستردهای ضریبدهی کنیم تا هم جوانان شیعه و سنی و هم جوانان غرب اطمینان حاصل کنند که اسلام دینی است که برای جان انسانها بسیار ارزش قائل است و رفتارهای خشونتآمیز و تروریسم را اصلا و ابدا مجاز نمیداند.

 

 

انتهای پیام

 

ثبت شرکت- ثبت محدود- ثبت تعاونی- کد اقتصادی
صرفه جویی در زمان و هزینه با ثبت شرکت ارشیا
تنظیم صورتجلسات – پلمپ دفاتر – حسابداری – ثبت شرکت

 77516567 - Tel : 77503715

SMS : 500011008069819

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 29-09-1393, 09:21

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
File engine/modules/imp/xform/block.php not found.
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
تماس
واتس آپ
تلگرام
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی