به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : دوشنبه ، 5 آبان 1399

لزوم خرید به موقع کلزا از کشاورزان

لزوم خرید به موقع کلزا از کشاورزان

» سرویس: استان ها - مازندران

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی مازندران با بیان اینکه خرید کلزا باید به موقع از کشاورزان انجام شود، گفت: این محصول به دلیل فسادپذیری باید بلافاصله خریداری شود تا رغبت بیشتری را در کشاورزان برای کشت سال بعد ایجاد کند.

عزیزاله شهیدیفر در گفتوگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه مازندران، اظهار داشت: کشت کلزا در مازندران در سال زراعی 94-93 با رشد 65 درصدی نسبت به سال گذشته همراه بوده است.

وی ادامه داد: کشت این محصول در سطح 4 هزار و 765 هکتار بذرکاری صورت گرفته که 2 هزار و 441 هکتار در زمینهای شالیزاری و 2 هزار و 324 هکتار در زمینهای خشکهزاری بوده است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی مازندران با بیان اینکه به ازای هر هکتار 1.5 میلیون تومان تسهیلات سرمایه در گردش برای جبران هزینه کود، سم، شخم و شیار و نهادهها به کلزاکاران پرداخت میشود، گفت: به طور متوسط از هر هکتار سطح زیر کشت سه تن کلزا برداشت میشود.

شهیدیفر خاطرنشان کرد: طرح توسعه کشت کلزا، نقش موثری در خوداتکایی و تولید روغن مورد نیاز کشور خواهد داشت.

وی خرید به موقع کلزا از کشاورزان کلزاکار را خواستار شد و افزود: این محصول به دلیل فسادپذیری باید بلافاصله خریداری شود تا رغبت بیشتری را در کشاورزان برای کشت سال بعد ایجاد کند.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی مازندران از رتبه سوم مازندران در کشت محصول کلزا در کشور خبر داد.

شهیدیفر ادامه داد: باید برای افزایش سطح زیر کشت این محصول، بذر مناسب، آماده سازی مناسب زمین و خاک ایدهآل مورد توجه قرار گیرد.

وی اظهار داشت: توسعه کشت کلزا، کاهش وابستگی به واردات، ایجاد فرصت شغلی در بخش کشاورزی و تامین روغن خوراکی مورد نیاز کشور را به دنبال دارد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی مازندران تصریح کرد: وابستگی بالای تولید کلزا به شرایط جوی و ناپایداری عملکرد آن، وجود علفهای هرز غیر قابل کنترل شیمیایی، افزایش ناچیز قیمت خرید تضمینی دانه کلزا ازجمله مشکلات فعالیت در محصول کلزاست.

شهیدیفر ادامه داد: مشکلات در خرید، پرداخت نشدن به موقع محصول خریداری شده و طولانی شدن زمان پرداخت مطالبات سبب عدم ترغیب کشاورزان به کشت این محصول می شود.

انتهای پیام

 

ثبت شرکت- ثبت محدود- ثبت تعاونی- کد اقتصادی
صرفه جویی در زمان و هزینه با ثبت شرکت ارشیا
تنظیم صورتجلسات – پلمپ دفاتر – حسابداری – ثبت شرکت

 77516567 - Tel : 77503715

SMS : 500011008069819

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 29-09-1393, 09:18

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا