به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : سه شنبه ، 5 مرداد 1400

فقدان سند راهبردی، یکی از مشکلات حوزه پژوهش ایلام

یک جامعه شناس اعلام کرد؛

فقدان سند راهبردی، یکی از مشکلات حوزه پژوهش ایلام

» سرویس: استان ها - ايلام

جامعهشناس ایلامی گفت: حداکثر کاری که از سوی برخی از مدیران و افراد علاقهمند به پژوهش در ایلام دیده میشود، اشاعه یافتهها از طریق همایشهاست، اما در عرصهی کاربست یافتهها و اجرای تصمیم و برنامهریزیها مبتنی بر یافتهها، کار چندانی صورت نمیگیرد.

 

«خلیل کمربیگی» در گفتوگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه ایلام، اظهار کرد: اولین مشکل حوزه پژوهش در استان ایلام، فقدان یک سند راهبردی در امر پژوهش است که باعث شده اولویتهای پژوهشی استان بدرستی شناسایی نشود و اغلب پژوهشهایی که انجام میگیرد، مطابق نیازها نباشد و تنها نتیجه آن اتلاف منابع مالی باشد و موازی کاریها و بخشینگریها نیز نتیجهی این طرح جامع است.

وی مشکل دوم این عرصه را کمبود اعتبارات کافی برای انجام فعالیتهای پژوهشی عنوان و تصریح کرد: این مسئله باعث شده به پژوهش در اغلب دستگاهها بهعنوان رفع تکلیف اداری نگاه شود، بنابراین انجام تحقیقات مدتدار، کیفی و با دقت بهندرت دیده شود. همچنین کارهای تیمی و هزینهدار هم انجام نشود و در کل کمکی به نهادینه کردن امر پژوهش در استان نکند.

این جامعهشناس ادامه داد: کمتوجهی به پژوهش، در نظام اجرایی استان یکی دیگر از مشکلات حوزه پژوهش دانست، بهگونهای که اغلب مدیران استان در تصمیمگیریها و برنامهریزیهای خود توجه چندانی به یافتههای پژوهشی ندارند و اغلب وقتشان را به شرکت در جلسات اداری گذرانده و حوصله و وقت خواندن پژوهشها و حتی چکیدهی آنها را ندارد.

کمربیگی، مسئله عدم کاربست یافتههای پژوهشی در سیاستگذاریها، تصمیمگیریها و برنامهریزیها را از دیگر مسائل حوزه پژوهش در استان عنوان و تصریح کرد: حداکثر کاری که از سوی برخی از مدیران و افراد علاقهمند به پژوهش در استان دیده میشود، اشاعه یافتهها از طریق همایشها، کنفرانسها، چاپ مقالات یا ارسال نتایج تحقیقاتی به دستگاههای ذیربط است، اما در عرصهی کاربست یافتهها و اجرای تصمیم و برنامهریزیها مبتنی بر یافتهها، کار چندانی صورت نمیگیرد.

 

انتهای پیام

 

 

ثبت شرکت- ثبت محدود- ثبت تعاونی- کد اقتصادی
صرفه جویی در زمان و هزینه با ثبت شرکت ارشیا
تنظیم صورتجلسات – پلمپ دفاتر – حسابداری – ثبت شرکت

 77516567 - Tel : 77503715

SMS : 500011008069819

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 29-09-1393, 09:18

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
File engine/modules/imp/xform/block.php not found.
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
تماس
واتس آپ
تلگرام
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی