به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 1 فروردین 1398

فقدان سند راهبردی، یکی از مشکلات حوزه پژوهش ایلام

یک جامعه شناس اعلام کرد؛

فقدان سند راهبردی، یکی از مشکلات حوزه پژوهش ایلام

» سرویس: استان ها - ايلام

جامعهشناس ایلامی گفت: حداکثر کاری که از سوی برخی از مدیران و افراد علاقهمند به پژوهش در ایلام دیده میشود، اشاعه یافتهها از طریق همایشهاست، اما در عرصهی کاربست یافتهها و اجرای تصمیم و برنامهریزیها مبتنی بر یافتهها، کار چندانی صورت نمیگیرد.

 

«خلیل کمربیگی» در گفتوگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه ایلام، اظهار کرد: اولین مشکل حوزه پژوهش در استان ایلام، فقدان یک سند راهبردی در امر پژوهش است که باعث شده اولویتهای پژوهشی استان بدرستی شناسایی نشود و اغلب پژوهشهایی که انجام میگیرد، مطابق نیازها نباشد و تنها نتیجه آن اتلاف منابع مالی باشد و موازی کاریها و بخشینگریها نیز نتیجهی این طرح جامع است.

وی مشکل دوم این عرصه را کمبود اعتبارات کافی برای انجام فعالیتهای پژوهشی عنوان و تصریح کرد: این مسئله باعث شده به پژوهش در اغلب دستگاهها بهعنوان رفع تکلیف اداری نگاه شود، بنابراین انجام تحقیقات مدتدار، کیفی و با دقت بهندرت دیده شود. همچنین کارهای تیمی و هزینهدار هم انجام نشود و در کل کمکی به نهادینه کردن امر پژوهش در استان نکند.

این جامعهشناس ادامه داد: کمتوجهی به پژوهش، در نظام اجرایی استان یکی دیگر از مشکلات حوزه پژوهش دانست، بهگونهای که اغلب مدیران استان در تصمیمگیریها و برنامهریزیهای خود توجه چندانی به یافتههای پژوهشی ندارند و اغلب وقتشان را به شرکت در جلسات اداری گذرانده و حوصله و وقت خواندن پژوهشها و حتی چکیدهی آنها را ندارد.

کمربیگی، مسئله عدم کاربست یافتههای پژوهشی در سیاستگذاریها، تصمیمگیریها و برنامهریزیها را از دیگر مسائل حوزه پژوهش در استان عنوان و تصریح کرد: حداکثر کاری که از سوی برخی از مدیران و افراد علاقهمند به پژوهش در استان دیده میشود، اشاعه یافتهها از طریق همایشها، کنفرانسها، چاپ مقالات یا ارسال نتایج تحقیقاتی به دستگاههای ذیربط است، اما در عرصهی کاربست یافتهها و اجرای تصمیم و برنامهریزیها مبتنی بر یافتهها، کار چندانی صورت نمیگیرد.

 

انتهای پیام

 

 

ثبت شرکت- ثبت محدود- ثبت تعاونی- کد اقتصادی
صرفه جویی در زمان و هزینه با ثبت شرکت ارشیا
تنظیم صورتجلسات – پلمپ دفاتر – حسابداری – ثبت شرکت

 77516567 - Tel : 77503715

SMS : 500011008069819

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 29-09-1393, 09:18

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی