به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 14 مرداد 1400

کاملترین اثر درباره ونسان ونگوگ منتشر می‌شود

مجموعه‌ای از آثار و زندگی‌نامه‌ی ونسان ونگوگ (نقاش هلندی) در 700 صفحه توسط منصوره وحدتی احمدزاده ترجمه شده و قرار است نشر پارمیس آن‌ را تا نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران منتشر کند.

منصوره وحدتی احمدزاده در همین رابطه به خبرنگار ایلنا اظهار داشت: این کتاب کاملترین اثری است که تا‌به‌حال درباره‌ی ونگوگ به چاپ رسیده است و نشانگر کاری نادر در تاریخ هنر است. کتاب شامل مجموعه ی کامل 871 نقاشی ونگوگ است که غالب آنها برای اولین بار به صورت رنگی چاپ شده‌اند. در ضمن در این اثر به تفصیل از طریق نامه‌ها و نقاشی‌هایش به نقد زندگی و حتی مرگش پرداخته شده و قرن نوزدهم و آثار مخرب مدرنیته بر زندگی مردمان آن دوره به ویژه هنرمندان مورد بررسی قرار گرفته است.

او ادامه داد: این اثر از روی ترجمه‌ انگلیسی‌اش به فارسی برگردانده شده و قرار است ازجمله‌ کتاب‌های نفیس در زمینه‌ی هنر باشد. نشر پارمیس هم از ناشرانی است که در تولید با کیفیت و اصولی کتب نفیس خوب عمل کرده است و این کار را هم قرار است نشر پارمیس به چاپ برساند.

وحدتی احمدزاده در پاسخ به این سوال که آیا زدن از سروته هزینه‌های تولید کتاب و ارائه‌ی کتاب‌هایی با کیفیت عالی در کاهش کتابخوانی و استقبال عموم از این کالای فرهنگی نشده است، گفت: کسی که کتابخوان است و به مطالعه عادت کرده، کتاب را در هر شکل و شمایلی تهیه می‌کند و می‌خواند. درست است که زیبایی ظاهری در جذب و انتخاب هرکالایی و ازجمله کتاب موثر است اما عادت به مطالعه و بزرگ شدن با فرهنگ کتابخوانی از آن مهمتر است.

این مترجم همچنین از اتمام مراحل ترجمه‌ی رمان «سیاره‌ی آقای سملر» نوشته‌ی سال بلو خبر داد و گفت که پیش از این رمان‌های مرد معلق، و این حقیقت و رولشتاین این نویسنده را ترجمه کرده که هر سه امسال به چاپ دوم رسیدند.

وی در ادامه اظهار داشت: ترجمه‌ی این اثر قبل از کار ونگوگ به اتمام رسیده بود ولی چون فکر می‌کردم ممکن است در بررسی اداره ارشاد به کتاب لطمه بخورد؛ دست نگاه داشتم. امروز با این تصور که اکنون شرایط مناسب‌تر است؛ به بازبینی مجدد آن پرداخته‌ام. البته اگر این‌طور که می‌گویند شرایط تغییر کرده باشد؛ نباید برای این کتاب مشکل صدور مجوز وجود داشته باشد.

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایلنا

تاریخ : 29-09-1393, 09:11

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
File engine/modules/imp/xform/block.php not found.
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
تماس
واتس آپ
تلگرام
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی