به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 8 آبان 1399

اوباما: رژیم کوبا ظالم است/به حمله سایبری کره شمالی پاسخ می‌دهیم/با سفارتخانه راحت‌تر در دولت کوبا نفوذ می‌کنیم

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، رئیس جمهوری آمریکا در آخرین سخنرانی خود در سال 2014 به مسائل داخلی و خارجی پرداخت و گفت که با داشتن سفارت در کوبا، بهتر میتوان بر دولت این کشور تأثیر گذاشت.

رئیسجمهور آمریکا در ابتدا به بحث هک شدن شرکت «سونی پیکچرز» پرداخت و با پافشاری بر دست داشتن مقامات کرهشمالی در این گفت که «به این حمله پاسخ میدهیم.»

شرکت آمریکایی «سونی پیکچرز» قصد داشت از روز 25 دسامبر و همزمان با تعطیلات کریسمس، فیلم «مصاحبه» را در سینماهای این کشور اکران کند؛ در این فیلم جنجالبرانگیز و حساسیتزا، داستانی تخیلی از توطئه ترور «کیم جونگ اون» رهبر جوان کره شمالی به تصویر کشیده شده بود.

هکرهای ناشناس اما به سایت «سونی پیکچرز» حمله کردند و پیامی تهدیدآمیز منتشر کردند که میگفت در مکانهای نمایش این فیلم، سرنوشتی تلخ برای آنهایی که میخواهند با ترور تفریح کنند، رقم زده خواهد شد.

پس از انتشار متن این پیام در رسانهها، «سونی پیکچرز» و صاحب سینماهای زنجیرهای «کارمایک» از نمایش فیلم در ایام کریسمس کنار کشیدند  و حتی سونی پیکچرز گفت که به رغم خرج شدن 44 میلیون دلار در این پروژه سینمایی، هیچگاه آن را به نمایش عمومی نخواهد گذاشت.

اوباما در سخنرانی انتهای سال خود به این قضیه هم اشاره کرد و گفت که «شرکت سونی پیکچرز اشتباه کرد» و ایکاش شرکت مزبور این فیلم را نمایش میداد و یا حداقل پیش از اخذ تصمیم نهایی برای لغو نمایش این فیلم، با وی مشورت میکردند.

وی به تهدید صورت گفته از سوی هکرها هم اشاره کرد و با اشاره ضمنی به  رهبر کره شمالی گفت: ما نمیتوانیم جامعه ای داشته باشیم که در آن، یک دیکتاتور در جایی از دنیا، در آمریکا سانسور اعمال کند.

در حالی که مقامات کره شمالی، هر گونه دست داشتن در این حمله را رد میکنند، اوباما بار دیگر بر گزارش «افبیآی» تأکید کرد و با لحنی تهدیدآمیز در خصوص مقامات پیونگیانگ گفت: آنها خسارت زیادی به ما زدند و ما در زمان و بر اساس روشی که خودمان انتخاب میکنیم، جواب متنسابی به آنها خواهیم داد.

پای دیگر سخنرانی آخر سال اوباما، مکالمه تلفنی چند روز وی با همتای کوبایی بود که اوباما بدون تغییر لحن دولتش در خصوص هاوانا، برقراری رابطه را فرصتی برای اعمال نفوذ بیشتر در دولت این همسایه جنوبی دانست.

رئیسجمهور آمریکا گفت: کوبا هنوز توسط رژیمی اداره میشود که به مردمش ظلم میکند. برای ایجاد تغییر در کوبا به ما فرصت بدهید و بدانید که تغییر در حین رابطه ایجاد میشود.

وی افزود: من شگفتزده نمیشوم اگر دولت کوبا، به روند جدید ایجاد در روابط دو کشور ضربه بزند و برای ما مشکل ایجاد کند ولی با عادیسازی روابط میتوانیم در آنجا سفارتخانه داشته باشیم و نفوذ بیشتری در حکومت این کشور اعمال کنیم.

تحریمهای اعمال شده علیه کوبا و به خصوص تحریمهای غذایی، یکی از داغترین موضوعات مورد بحث در خصوص از سرگیری روابط واشنگتن-هاوانا است؛ رئیسجمهور آمریکا با ریختن آب پاکی بر روی دست افراد خوشبین در این حوزه گفت: لغو تحریم های کوبا یک روند است و بصورت یکجانبه صورت نمیگیرد.

بخش اعظم سخنرانی اوباما به مسائل داخلی ایالاتمتحده معطوف بود و وی در این سخنان، ضمن دفاع از عملکرد دولت خود، از بهبود شاخصهای اقتصادی، تحصیلی و بهداشتی کشور سخن گفت.

انتهای پیام/م

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 29-09-1393, 09:10

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا