به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : جمعه ، 9 آبان 1399

اجتماع 22 میلیونی اربعین بزرگترین حماسه تاریخی را رقم زد/آزادی نینوا نزدیک است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در بغداد، آیت الله «سید صدر الدین قپانچی»، امام جمعه نجف اشرف در خطبههای نماز جمعه حسینیه الفاطمیة الکبرى در خصوص برگزاری کنفرانس جنجالی مبارزه با تروریسم که دیروز پنجشنبه در اربیل عراق برگزار شد گفت :باید دید این کنفرانس تا چه اندازه در متحد کردن نیروهای اهل تسنن در مبارزه با تروریسم و داعش در عراق تاثیرگذار است.

کنفرانس اربیل مشروط به ایجاد وحدت میان اهل تسنن در مبارزه با داعش ارزشمند است

وی افزود:ما از هر گونه اقدامی برای یکپارچه کردن مردم عراق در مبارزه با تروریسم استقبال میکنیم و در عین حال درباره هر گونه طائفه گرایی یا نقشهای برای تجزیه عراق هشدار میدهیم.

امام جمعه نجف اشرف تصریح کرد: جهان امروز، خطر تروریسم ، تکفیر و داعش را درک کرده و کنفرانسهایی که اخیرا در دانشگاه الازهر و همچنین در شهر مقدس قم برگزار شد موید این مطلب است که داعش نماینده اسلام نیست گروههای تروریستی که زنان و کودکان را به خاک و خون کشیده و یکصد و پنجاه زن را در نینوا به خاطر اینکه راضی به جهاد نکاح نبودند اعدام کردند و با حمله به یک مدرسه ابتدایی در پیشاور پاکستان یکصد و چهل و یک کودک را ظالمانه به گلوله بستند چگونه می توانند نام مسلمانی بر خود گذارند.

وی افزود: این گروهکها نزد جهان اسلام رنگ و بویی از اسلام ندارند و داعش نماینده اهل تسنن نیست بلکه باندهایی تبهکار و تروریستی محسوب میشود.

آزادی نینوا نزدیک است/مشارکت شیعیان با عشایر اهل تسنن موصل را از لوث داعش پاک خواهد کرد

خطیب جمعه نجف اشرف با اشاره به پیشرفتهای نظامی ارتش و بسیج مردمی در مبارزه با داعش گفت:پیشروی قریب الوقوع ارتش عراق به سوی نینوا با طنین شعار «یا حسین با حسین» خواهد بود و خندق حفر شده تروریستها در مرزهای موصل فایدهای نخواهد داشت و همه تروریستها  از ترس مقاومت مردمی پا به فرار خواهند گذاشت آنها این نیروها را که آمرلی و جرف النصر را آزاد کردند میشناسند و به زودی خبر آزادی نینوا را خواهیم شنید.

اربعین حسینی امسال در کربلا بزرگ ترین حماسه تاریخ بشریت

آیت الله قپانچی درباره مراسم باشکوه اربعین حسینی امسال در کربلا هم گفت: شیعیان امسال حماسه تاریخی بی سابقه ای را ثبت کردند که تاریخ کره زمین از زمان خلقت آدم به خود ندیده بود

خطیب جمعه نجف اشرف ادامه داد: مراسم اربعین امسال درس های زیادی داشت که نخستین آن اقتدار دین در برابر گمراهی و انحراف است.

وی افزود: امروز ما در نبرد با شیطان به سر میبریم که همه ابزار خود را برای مبارزه با دین و مومنان به کار بسته است و راهپیمایی 22 میلیونی اربعین اقتدار شیعه و اسلام را به رخ جهانیان کشید.

آیت الله قپانچی دومین درس اربعین را این گونه معرفی کرد که هر ملتی که با خدا ارتباط داشته باشد پیروز و قویتر است و امروز با وجود تروریسم در عراق شیعیان ثابت کردند که قوی تر از طغیانگران هستند.

خطیب جمعه نجف اشرف درس سوم  اربعین امسال در کربلا را عنایت الهی به حفظ این اجتماع بزرگ دانست که در نهایت امنیت و سلامت برگزار شد و از ملت عراق به خاطر اخلاق و بردباری خود در استقبال خوب از زائران خارجی قدردانی کرد.

انتهای پیام/.

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 29-09-1393, 09:10

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا