به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : جمعه ، 15 مرداد 1400

اوباما هر نوع رابطه اقتصادی با «کریمه» را ممنوع کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «باراک اوباما» رئیس‌جمهوری آمریکا روز جمعه قانون مربوط به تحریم‌های جدید علیه روسیه را امضاء کرد.

طبق گزارش خبرگزاری «ایتارتاس»، بر اساس اطلاعات بیانیه ویژه کاخ سفید در این رابطه، این سند هر نوع روابط اقتصادی با منطقه کریمه که جزو خاک اوکراین بوده و به فدراسیون روسیه ملحق شده، را ممنوع کرده است. مطابق با این حکم، صادرات هر نوع کالای آمریکایی، فناوری و خدمات به منطقه کریمه ممنوع بوده و هیچ کالا و خدماتی هم از این منطقه به خاک ایالات متحده ممنوع خواهد بود.

قانون جدید دولت آمریکا در خصوص تحریم کریمه، ممنوعیت ورود برخی از مقامات جمهوری خودمختار کریمه و روسیه که در ارتباط با محدودیتهای تجاری-اقتصادی اعمال شده هستند را نیز در نظر گرفته است.

هدف دولت آمریکا از این اقدام، دادن هشدار لازم به تجار آمریکایی و همچنین تایید مجدد این مسئله است که دولت ایالات متحده پیوستن منطقه کریمه که بخش لاینفک خاک اوکراین محسوب می‌شود، به فدراسیون روسیه را به رسمیت نشناخته و بار دیگر از دولت روسیه می‌خواهد تا از حمایت استقلال‌طلبان در شرق اوکراین دست برداشته و تعهدات خویش در قبال توافقنامه «مینسک» را بطور کامل اجرا کند.

مناطق شرقی اوکراین از اسفند ماه سال گذشته در پی سقوط دولت مرکزی تحت فشار معترضان مورد حمایت غرب صحنه اعتراضات ساکنان عمدتا روس‌تبار بوده است. در جریان این درگیری‌ها که با حملات توپخانه‌ای، هوایی و زمینی نیروهای امنیتی اوکراین مواجه شده، بیش از 4000 تن کشته شده‌اند. شبه‌جزیره کریمه اوایل امسال در جریان همه‌پرسی از اوکراین جدا و به روسیه ملحق شد. کشورهای غربی با ادعای حمایت مسکو از استقلال‌طلبان، تاکنون چند دور تحریم علیه روسیه اعمال کرده‌اند.

انتهای پیام/ق

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 29-09-1393, 09:10

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
File engine/modules/imp/xform/block.php not found.
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
تماس
واتس آپ
تلگرام
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی