به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : دوشنبه ، 24 تیر 1398

چرا سنا گزارش شکنجه‌ها را در پایان سال ۲۰۱۴ منتشر کرد؟

گزارش منتشر شده راجع به روش های بازجویی و شکنجه سازمان سیا، توسط کمیته اطلاعات سنای ایالات متحده تنها خلاصه 580 صفحه ای از یک گزارش 6 هزار و 700صفحه ای است. کمیته اطلاعات سنا در ماه آوریل 2014 ( 9 ماه پیش) تصمیم گرفت برای برداشتن مهر فوق محرمانه این گزارش را به رئیس جمهور ارسال کند تا بتواند مجوز انتشارش را صادر کند. این گزارش هم چنین حاصل تلاش 5 ساله اعضای کمیته اطلاعات سنا، برخی از وزرات خانه های فدرال، برخی از اسناد به دست آمده از سیا و اطلاعات از بازداشت شدگانی توسط سیا مثل ابوعبیده و عبدالرحمن النشیری است. اعضای اطلاعات سنا بعد از تحقیق بر روی بیش از 6 میلیون صفحه سند به دست آمده اعم از نوار صوتی، ویدئوها، مصاحبه ها، ایمیل ها، گزارش های محرمانه و غیر محرمانه سیا و دیگر اسناد توانسته اند این گزارش را تهیه کنند. لازم به ذکر است که این گزارش تنها مربوط به زندانیانی است که به زعم سنا در حادثه انفجار در برج های دو قلوی تجارت جهانی در تاریخ 11 سپتامبر 2001 نقش داشته اند. با توجه به مواردی که ذکر گردید این سوال پیش می اید که چرا ایالات متحده علیه خودش دست به چنین افشاگری زده است. در واقع اهداف احتمالی از انتشار این گزارش در این بازه زمانی را بررسی خواهیم کرد.

انحراف افکار عمومی مردم آمریکا و جهان

موج اعتراضات به کشته شدن دو سیاه پوست در فرگوسن و نیویورک و از طرف دیگر تبرئه شدن پلیس قاتل آن ها با گذشت چند ماه از این مسئله هم چنان ادامه دارد. اگر چه "باراک اوباما" رئیس جمهور آمریکا و "اریک هولدر" دادستان کل این کشور، برای آرام کردن افکار عمومی به آن ها قول داده اند تا قوانین جدیدی را ارائه نمایند تا نقص های قوانین گذشته را پوشش دهد اما این اعتراضات هم چنان ادامه دارد به طوری که طی روزهای اخیر واشنگتن، نیویورک و بوستون شاهد بیشترین تعداد شرکت کننده در این تجمعات بوده اند. از طرفی نهادهای مختلف بین المللی و کشورهای جهان در خصوص قوانین تبعیض آمیز نژادی، آمریکا را مورد سرزنش قرار داده اند. بنا بر این یکی از اهداف احتمالی این گزارش در این برهه زمانی می تواند انحراف افکار عمومی از مسائل داخلی آمریکا به مسائل خارجی این کشور است.

به نمایش گذاشتن یک حکومت دموکراتیک

روی کار آمدن کنگره جمهوری خواه

از آن جایی که کنگره تحت تسلط جمهوری خواهان در کم تر از یک ماه دیگر روی کار خواهد آمد بعید به نظر می رسید که دموکرات ها بتوانند این گزارش را در آن زمان منتشر کنند. بنا بر این با توجه به این که این گزارش از 9 ماه پیش آماده انتشار بوده،  بهترین زمان انتشار آن قبل از ژانویه و تغییر کنگره بوده است.

انتخابات ریاست جمهوری2016

البته نباید از نظر دور داشت که انتشار این گزارش ممکن است اهداف کلان تر و پنهانی داشته باشد که در حال حاضر درک آن ها ممکن نیست و مرور زمان پرده از آن ها برخواهد داشت.

منبع: دیدبان‌امریکا

انتهای متن/

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 29-09-1393, 09:09

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی