به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : چهارشنبه ، 30 مهر 1399

رونمایی از نخستین نماد شهری لمزان

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرلنگه، محمد اسفندمر شامگاه جمعه در نشستی خبری از به بهرهبرداری رسیدن اولین نماد شهر لمزان با تکیه بر فرهنگ مردم خبر داد و در این خصوص اظهار کرد: مردم فرهنگدوست این شهر با داشتههای فرهنگی غنی ایجاد نمادهای فرهنگی را به عنوان یک مطالبه جدی از مسئولین شهری درخواست کرده بودند.

وی افزود: یکی از پروژههای مهمی که شهرداری لمزان از ابتدای تاسیس در برنامه خود گنجاند اصلاح میادین شهر بود که هر کدام در مکانی مناسب جانمایی شده است.

شهردار لمزان در ادامه گفت: از آنجایی که این میدان به نام فرهنگ مزین است سعی شد نماد فرهنگی مناسبی در این مکان طراحی و ساخته شود.

اسفندمر ادامه داد: بادگیر نمادی از جریان زندگی در میان مردمان جنوب بوده و به جای سیستمهای صنعتی سرمایشی کنونی عمل میکرده است و مردم با این بادگیرها خاطرات زیادی دارند لذا در این نماد از بادگیر به عنوان سازه اصلی استفاده شده و در اطراف آن کتاب به عنوان علاقه مردم به علماندوزی و چهار ساعت که راهنمای مردم در وقتشناسی بوده در نظر گرفته شده است.

شهردار لمزان زمان آغاز این پروژه را از ابتدای مهر ماه عنوان کرد و گفت: مهر ماه یادآور فرهنگ و علمآموزی است لذا این میدان با نماد فرهنگی خاصی که دارد به عنوان میدان فرهنگ نامگذاری شده است.

اسفندمر، اجرای طرح ساماندهی و زیباسازی میدان نخل را به عنوان فعالیت بعدی شهرداری در خصوص اصلاح میادین عنوان و اظهار کرد: میدان نخل واقع در محله مغدان در آیندهای نزدیک توسط شهرداری لمزان اصلاح میشود و نماد زیبایی از فرهنگ و تمدن مردم برای آن در نظر گرفته خواهد شد.

لمزان نام شهری از توابع بخش مرکزی شهرستان بندرلنگه است. این شهر در جنوب کوه ببیان و زیرکوه روستای کنچی واقع شده، لمزان در تاریخ 11 بهمن 1391 رسماً تبدیل به شهر شد.

انتهای پیام/88001/ی30

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 29-09-1393, 09:05

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا