به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 5 اردیبهشت 1398

رسانه‌ها ابعاد مختلف وقف را برای مردم روشن کنند

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، حجتالاسلام والمسلمین محمدصادق صالحیمنش جمعه شب در سومین همایش وقف و رسانه و محفل عزاداری آخر صفر که با حضور جمعی از مسولان، مدیران و اهالی رسانه استان قم در جوار امامزاده جعفر (ع) برگزار شد با اشاره به اثرگذاری رسانههای استان قم اظهار کرد: فرهنگ وقف همانند موضوعات فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی برای وارد شدن به قلمرو جامعه و تبدیل شدن به یک فرهنگ فراگیر نیازمند تبلیغات است.

وی ادامه داد: هر کاری که تبلیغات صحیح درباره آن صورت گیرد طبیعی است که بین مردم فراگیر میشود و مردم به آن مشتاق میشوند و ما میتوانیم به بهترین نحو از ظرفیت اطلاعرسانی رسانهها برای فرهنگسازی در امر وقف استفاده کنیم.

استاندار قم با تاکید بر اینکه وقف نه فقط در فرهنگ شیعی و اسلامی، بلکه در فرهنگ همه ادیان الهی جایگاه ویژهای دارد، گفت: این موضوع حتی در کشورهایی مانند آمریکا و انگلستان رایج است و در کشوری مانند روسیه نیز که در زمان حکومت کمونیستی شوری 70 سال مساجد و کلیساها تبدیل به پادگانهای نظامی و ساختمانهای اداری شده بود، پس از فروپاشی شوروی کلیساها تبدیل به کلیسا شدند و مساجد نیز تبدیل به مسجد شد که این موضوع نشان میدهد وقف از بین نمیرود.

صالحیمنش با اشاره به اینکه در فرهنگ تشیع و شهر قم وقف یک جایگاه بسیار ویژهای دارد، بیان کرد: امروزه عمده بیمارستانها و مراکز درمانی قم مربوط به وقف است و شاهد هستیم که واقفین چه کار بزرگی در مسیر سلامت جامعه انجام دادهاند.

وی ادامه داد: امروز قم 14 هزار موقوفه دارد و یک سوم از این تعداد موقوفه مربوط به مراجع و روحانیونی است که در قم اقدام به وقف کردهاند.

استاندار قم با تاکید بر اینکه اصحاب رسانه باید این موارد را برای مردم تبیین کرده و نقش وقف را در قم روشن کنند، بیان کرد: در روایت داریم که آنچه برای انسان باقی میماند کتابی است که مینویسد و یا اولاد صالحی است که نفعی به مردم میرسانند و مردم دعایی برای والدین آنها میکنند و یا وقتی بنایی را میسازد و وقف میکند تا زمانی که افرادی از آن استفاده میکنند مردم برای او دعای خیر میکنند و خداوند برای واقف پاداش ثبت میکند.

انتهای پیام/78009/ی30

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 29-09-1393, 09:05

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی