به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : چهارشنبه ، 30 مهر 1399

رسانه‌ها ابعاد مختلف وقف را برای مردم روشن کنند

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، حجتالاسلام والمسلمین محمدصادق صالحیمنش جمعه شب در سومین همایش وقف و رسانه و محفل عزاداری آخر صفر که با حضور جمعی از مسولان، مدیران و اهالی رسانه استان قم در جوار امامزاده جعفر (ع) برگزار شد با اشاره به اثرگذاری رسانههای استان قم اظهار کرد: فرهنگ وقف همانند موضوعات فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی برای وارد شدن به قلمرو جامعه و تبدیل شدن به یک فرهنگ فراگیر نیازمند تبلیغات است.

وی ادامه داد: هر کاری که تبلیغات صحیح درباره آن صورت گیرد طبیعی است که بین مردم فراگیر میشود و مردم به آن مشتاق میشوند و ما میتوانیم به بهترین نحو از ظرفیت اطلاعرسانی رسانهها برای فرهنگسازی در امر وقف استفاده کنیم.

استاندار قم با تاکید بر اینکه وقف نه فقط در فرهنگ شیعی و اسلامی، بلکه در فرهنگ همه ادیان الهی جایگاه ویژهای دارد، گفت: این موضوع حتی در کشورهایی مانند آمریکا و انگلستان رایج است و در کشوری مانند روسیه نیز که در زمان حکومت کمونیستی شوری 70 سال مساجد و کلیساها تبدیل به پادگانهای نظامی و ساختمانهای اداری شده بود، پس از فروپاشی شوروی کلیساها تبدیل به کلیسا شدند و مساجد نیز تبدیل به مسجد شد که این موضوع نشان میدهد وقف از بین نمیرود.

صالحیمنش با اشاره به اینکه در فرهنگ تشیع و شهر قم وقف یک جایگاه بسیار ویژهای دارد، بیان کرد: امروزه عمده بیمارستانها و مراکز درمانی قم مربوط به وقف است و شاهد هستیم که واقفین چه کار بزرگی در مسیر سلامت جامعه انجام دادهاند.

وی ادامه داد: امروز قم 14 هزار موقوفه دارد و یک سوم از این تعداد موقوفه مربوط به مراجع و روحانیونی است که در قم اقدام به وقف کردهاند.

استاندار قم با تاکید بر اینکه اصحاب رسانه باید این موارد را برای مردم تبیین کرده و نقش وقف را در قم روشن کنند، بیان کرد: در روایت داریم که آنچه برای انسان باقی میماند کتابی است که مینویسد و یا اولاد صالحی است که نفعی به مردم میرسانند و مردم دعایی برای والدین آنها میکنند و یا وقتی بنایی را میسازد و وقف میکند تا زمانی که افرادی از آن استفاده میکنند مردم برای او دعای خیر میکنند و خداوند برای واقف پاداش ثبت میکند.

انتهای پیام/78009/ی30

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 29-09-1393, 09:05

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا