به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : دوشنبه ، 10 آذر 1399

قرائت زیارت از بعید پیامبر (ص) در مساجد و زیارتگاه‌های کاشمر

حجتالاسلام قاسمعلی مجیدی در گفتوگو با خبرنگار فارس در کاشمر اظهار داشت: همزمان با 28 صفر سالروز رحلت پیامبر مکرم اسلام حضرت محمد (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) زیارت از بعید در مساجد مختلف شهرستان و نیز زیارتگاه شهید آیتالله سید حسن مدرس و امامزاده سید حمزه (ع) قرائت میشود.

وی با بیان اینکه حضرت محمدر(ص) به عنوان آخرین پیامبر الهی، حق بزرگی بر گردن مسلمانان دارد، افزود: باید تلاش کنیم قرائت زیارت از بعید به عنوان یک سنت حسنه در جامه نهادینه شود تا مسلمانان نیز با ابعاد زندگی حضرت ختمی مرتبت (ص) بیشتر آشنا شوند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی کاشمر با اشاره به اینکه اسلام دارای قوانین کاملی در زمینه پاسخگویی به تمام مسائل است، یادآور شد: همان طور که در سایر موضوعات دینی و مذهبی با فرهنگسازی انجام شده شاهد برگزاری مراسم باشکوه با استقبال باشکوه ارادتمندان به اهلبیت (ع) هستیم باید زیارت از بعید نیز در جامعه به یک فرهنگ تبدیل شود و اقشار مختلف مردم نیز با مفاهیم زیارت حضرت رسول (ص) بیشتر آشنا شوند.

وی با بیان اینکه در سالروز شهادت دومین اختر تابناک امامت، حسینیه امام حسن مجتبی (ع) میزبان هیئتهای عزاست، تصریح کرد: با برنامهریزیهای انجام شده مردم مؤمن و عاشق اهلبیت (ع) در قالب دستههای سینهزنی در سالروز شهادت سبط اکبر پیامبر با حضور در حسینیه امام حسن مجتبی (ع) به عزاداری میپردازند.

مجیدی با اشاره به برگزاری مراسم عزاداری سالروز شهادت هشتمین پیشوای شیعیان با حضور دستههای سینهزنی در حسینیه امام رضا (ع) خاطرنشان کرد: برنامه لبیک یا امام رضا (ع) همراه با پیادهروی حرم تا حرم در عصر روز شهادت آقا علی بن موسیالرضا (ع) با حضور مردم دلداده ائمه اطهار از دیگر برنامههای مذهبی در این شهرستان است.

انتهای پیام/70005/ی30

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 29-09-1393, 09:05

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا
پوشک بزرگسال