به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : یکشنبه ، 4 آبان 1399

بقاع شاخص همدان میزبان عزاداران نبی مکرم اسلام

حجتالاسلام رضا حاجیزینالعابدینی امروز در گفتوگو با خبرنگار فارس در همدان از برگزاری زیارت رسول گرامی اسلام (ص) همزمان با 28 صفر خبر داد و اظهار کرد: همزمان با این روز برنامه عزاداری برای رحلت نبی مکرم اسلام و همچنین شهادت امام حسن مجتبی (ع) برگزار می‏‎شود.

وی با اشاره به اینکه 65 بقعه شاخص استان همدان میزبان عزاداران رحلت جانسوز حضرت محمد مصطفی(ص) است، از برگزاری همایش «لبیک یا رسولالله(ص)» در شهرستان اسدآباد خبر داد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان همدان گفت: بعد از عزاداری و قرائت زیارت حضرت رسول (ص) از بعید، تعداد 2 هزار نفر از عزاداران در شهرستان اسدآباد اطعام می‎شوند.

وی در ادامه سخنانش با اشاره به اینکه همدان موقوفه قرآنی ندارد، افزود: پیامبر گرامی اسلام (ص) با معجزه آسمانی خود یعنی قرآن کریم، دل‎های مردم را به سوی روشنایی هدایت کردند، پس باید توجه خاصی به این کتاب الهی و انسان‎ساز شود.

زین‎العابدینی با بیان اینکه متأسفانه قرآن کریم در جامعه مهجور مانده است، گفت: باید در راستای عمل به دستورات قرآن مجید و ترویج آموزهها و دستورات آن در جامعه اقدام شایان توجهی شود.

وی با اشاره به تأکیدات رهبر فرزانه انقلاب در خصوص توجه به تربیت حافظان قرآن تأکید کرد: باید در راستای افزایش موقوفات با نیات ترویج و توسعه فرهنگ متعالی قرآنی فرهنگسازی قویتر و بهتری صورت گیرد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان همدان گفت: اندیشمندان و اصحاب فرهنگ جامعه باید در این راستا پیشگام بوده و نیات واقفان را به سمت و سوی وقف قرآنی سوق دهند.

وی با تأکید بر اینکه توجه به مفاهیم قرآنی و ترویج آموزه‎های آن در جامعه باعث کاهش آسیب‎ها و ناهنجاریها می‎شود، راه برونرفت از مشکلات را در گرو تمسک به قرآن کریم و توسل به اهل بیت (ع) دانست.

انتهای پیام/89002/ی30

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 29-09-1393, 09:05

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا