به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : جمعه ، 9 آبان 1399

معرفت و یتیم‌نوازی شهید رسولی گمنام نماند

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان فریدونکنار، شهید جاویدالاثر محمود رسولیکناری در نوزدهم آذرماه 1326 در یک خانواده مذهبی در شهر فریدونکنار چشم به جهان گشود.

وی همچون غالب مردم این منطقه و به واسطه شغل کشاورزی پدرش با رنج و سختی آشنا شده و در کنار آن به صورت سنتی که مرام، مسلک و اعتقاد قلبی این مردم زحمتکش و ضعیف جامعه آن روز بود با آداب و سنتهای دینی انس پیدا کرد که بعدها به خوبی به این سفارش حضرت رسول که امت خود را به پیروی از قرآن و اهل بیت (ع) توصیه کرد، جامه عمل پوشانید.

شهید رسولی تحصیلات ابتدایی را با اشتیاق فراوان در شهر فریدونکنار و با موفقیت پشت سر گذاشت و تحصیلات دوره دبیرستان را به دلیل نبود مدارس دوره متوسطه در فریدونکنار، در شهر بابلسر گذراند و با وجود نداشتن تمکن مالی مناسب و امکانات حمل و نقل، گاهی این مسیر را با دوچرخه و حتی گاهی با پای پیاده طی میکرد تا اینکه موفق به دریافت مدرک دیپلم شد و جزء معدود جوانان این شهر بود که توانست به مدرک دیپلم درست یابد.

یتیمنوازی و معرفت شهید گمنام نمیماند

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان فریدونکنار که در دوران کودکی و نوجوانی در کنار شهید رسولی بود، در این باره به خبرنگار خبرگزاری فارس در فریدونکنار گفت: این شهید بزرگوار همزمان با بلوغ سنی از نظر اعتقادی و مذهبی نیز رشد ارزندهای داشت.

هادی شفیعزادهکناری بیان داشت: شهید رسولی در بیشتر مسائل اجتماعی در بین جوانان و دوستان خویش جزء افراد کارآمد بود و چند سال بعد از دریافت دیپلم و کار در یکی دو اداره، در هلال احمر (شیرخورشید سابق) فریدونکنار مشغول به کار شد و از نکات جالب و صفات بارز کاریاش، دستگیری از ضعیفان و کمک به افراد نیازمند بود.

این مسئول ادامه داد: او حتی گاهی مبلغ قابل توجهی از حقوق دریافتی خود را به صورت کاملا نامحسوس و دور از چشم دیگران در راه کمک به این قشر از مردم  صرف میکرد به طوری که بعد از مفقود شدن ایشان در جریان جنگ تحمیلی، افراد مختلفی نزد پدرش میآمدند و سراغ پسرش را گرفته و از کمکهایی که از طریق آن شهید به آنها میشد، سخن میگفتند.

شهیدی که عاشق ولایت فقیه بود

شفیعزادهکناری اظهار کرد: همزمان با شروع جریانات انقلابی، شهید محمود رسولی نیز به واسطه فطرت ظلم ستیزی، ولایتمداری، عشق به امام خمینی (ره) و مظلوم نوازی که در وجود خود داشت، با انقلابیون همراه شد و با تشکیل هیئتهای قرآنی، به همراه دیگر فعالان انقلابی سنگبنای مبارزات انقلابی در شهر فریدونکنار را پایهریزی کرد و به مرور بر شدت فعالیتهای خود افزوده و از مبارزان سرسخت علیه رژیم ستمشاهی شد.

هر که در این درگه مقربتر است/جام بلا بیشترش میدهند

شهید جاویدالاثر محمود رسولی کناری شهیدی است که هم طعم تلخ زندانهای ساواک را چشید و هم تا پایان عمر گرانقدرش در زندانهای رژیم بعث در اسارت بود تا به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، فعالیت او در تشکیل کمیتههای مردمی برای ایجاد امنیت در شهر فریدونکنار و حتی شهرهای همجوار نیز چمشگیر بود تا اینکه با آغاز جنگ تحمیلی و هجوم دشمن بعثی به آب و خاک میهن اسلامی، ایشان بیتاب حضور در جبههها شده و بلافاصله با تهیه مقداری آذوقه و اجناس مورد نیاز، به مناطق جنگی برای کمک و دفاع از مردم شتافت.

آن مرد بزرگ، در نوزدهم مهر 1359 در جاده آبادان ـ مارد به دست نیروهای بعثی به اسارت رسید تا اینکه پس از سالها اسارت در زندانهای رژیم بعث عراق، از سوی سازمان جهانی صلیب سرخ به عنوان شهید جاویدالاثر معرفی شد.

انتهای پیام/86022/ی40

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 29-09-1393, 09:05

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا