به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 1 آبان 1399

معاینه رایگان دانش‌آموزان مناطق محروم در خصوص عوارض مربوط به راست‌قامتی

هادی زارعپور امروز در گفتوگو با خبرنگار فارس در گچساران اظهار کرد: حدود یکهزار و 641 دانشآموز در گچساران مورد معاینه قرار گرفتهاند که از این تعداد 961 دانشآموز دچار عوارض راستقامتی هستند.

وی با بیان اینکه این تعداد دانشآموز از 19 مدرسه شناسایی شدهاند، افزود: بیماری گودی کمر نیز بین دانشآموزان دختر گچساران بیشترین آمار را دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه افزون بر 50 درصد دانشآموزان کهگیلویه و بویراحمدی دچار عوارض حرکات اصلاحی و راستقامتی هستند، یادآور شد: در خصوص این عارضه باید فرهنگسازی و آگاهیبخشی توسط متولیان امر صورت گیرد تا شاهد کاهش این عارضه در سالهای بعدی میان دانشآموزان باشیم.

وی عنوان کرد: در حال حاضر حدود 71 هزار دانشآموز دچار عارضه راستقامتی در کهگیلویه و بویراحمد از سوی کارشناسان این اداره شناسایی شدهاند.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به افتتاح کلینیک حرکات اصلاحی راستقامتی در گچساران خاطرنشان کرد: این مرکز نخستین مرکز در جنوب کشور و استان کهگیلویه و بویراحمد است.

زارعپور شناسایی مشکلات ساختاری حرکتی از قبیل ناهنجاریهای موجود در ساختار بدنی و آناتومی جسمی دانشآموزان در سنین ابتدایی و راهنمایی را از جمله وظایف این مرکز برشمرد.

وی تاکید کرد: با توجه به هزینههای بالای درمان اشکالات ساختاری اسکلتی بدن، این مرکز آمادگی اجرای خدمات در پیشگیری از این بیماریها را دارد.

زارعپور با بیان اینکه انجام معاینه دانشآموزان تنها با هزینه پنجهزار تومان صورت میگیرد، گفت: معاینه دانشآموزان مناطق محروم و دورافتاده به صورت رایگان انجام میشود.

وی با بیان اینکه دانشآموزان مناطق محروم و روستاهای دورافتاده بعد از تشخیص بیماری لازم نیست به مرکز شهر برگردند، عنوان کرد: با شناسایی بیماری دانشآموزان به آنها سیدیهای ویژه تشخیص بیماری ارائه میشود و آنها پس از هر سه ماه یکبار مورد معاینه مجدد قرار میگیرند.

انتهای پیام/82014/م40

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 29-09-1393, 09:05

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا