به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 5 اردیبهشت 1398

کاشت 50 نوع بذر بلوط در مدارس پیرانشهر

فاروق سلیمانی امروز در گفتوگو با خبرنگار فارس در ارومیه اظهار داشت: با توجه به اینکه درخت بلوط نقش بهسزایی در محیط زیست انسانها دارد در بیشتر مدارس این شهرستان توسط دانشآموزان 50 نوع بذر بلوط کاشته، مراقبت و رشد داده میشود.

وی افزود: تا کنون بذر درخت بلوط در مدارس شبانه روزی محمد رسول الله، روستای پسوه، روستای کهنه لاهیجان و فاطمیه (س) توسط دانشآموزان کاشته شده است.

رئیس حفاظت محیط زیست پیرانشهر هدف از کاشت درخت بلوط را حفظ و احیای گونه بلوط ایرانی عنوان کرد و گفت: به دلیل اینکه شهرستانهای سردشت، پیرانشهر و مهاباد در مسیر جنگلهای زاگرس قرار داشته و این مناطق از وضعیت نامناسب پوشش گیاهی برخوردار بودند کاشت بلوط در این مناطق صورت گرفته است.

سلیمانی اظهار داشت: نکته قابل توجه این بوده که با مدیریت صحیح میتوانیم از بروز بسیاری از بحرانهای زیست محیطی جلوگیری کرده و به تجدید حیات درخت بلوط در جنگلهای این شهرستان بپردازیم.

وی با اشاره به نقش موثر درختان بلوط در محیط زیست انسانها اظهار داشت: درخت بلوط در حفاظت از آبهای سطحی، پاکی هوا و تثبیت کردن میزان کربن در هوای طبیعت نقش موثری دارد.

رئیس حفاظت محیط زیست پیرانشهر به فایده مهم درخت بلوط اشاره کرد و گفت: برگهای درخت بلوط موجب جذب بسیاری از ریز گردهای هوا شده و مانند فیلتر موجب پاکسازی هوای محیط اطراف میشود.

سلیمانی با بیان اینکه دانش آموزان آیندهسازان ایران هستند، تصریح کرد: حفاظت محیط زیست و مسئولیت اجتماعی مقولهای است که فقط با مشارکت مردم و قشر عظیم و تاثیر گذار نظام دانش آموزی، محقق میشود.

انتهای پیام/61004/س20

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 29-09-1393, 09:05

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی