به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 1 فروردین 1398

سعادت اخروی در گرو تبعیت از شیوه و سنت پیامبر(ص) است

امام جمعه زنجان:

سعادت اخروی در گرو تبعیت از شیوه و سنت پیامبر(ص) است

» سرویس: استان ها - زنجان

نماینده ولیفقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: هر کس به دنبال سعادت اخروی و دنیوی است و میخواهد در قیامت اهل نجات باشد باید از شیوه و سنت پیامبر(ص) تبعیت کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه زنجان، حجتالاسلام و المسلمین "علی خاتمی" در خطبههای این هفته نمازجمعه زنجان، اظهار کرد: ماه محرم و صفر زمینهساز کسب تقواست، چرا که به برکت شنیدن معارف دینی و درک بیشتر از شخصیت وجودی اباعبداللهالحسین(ع) زمینههای مناسب کسب تقوا و دوری از گناه فراهم میشود، به همین خاطر این ماهها را باید مغتنم شماریم تا بتوانیم به تقوای الهی دست یابیم.

وی افزود: در حال حاضر در آستانه رحلت پیامبر(ص) نقطه کانونی مرکز آفرینش هستیم، وجودی که جهان به خاطر وجود ایشان آفریده شده است. در واقع پیامبر(ص) الگوی تمامعیار برای همه اقشار ونسلهاست و تنها نباید به تعریف و تمجید این شخصیت بزرگوار اکتفا کرد، بلکه باید در همه ابعاد وجودی ایشان توجه کرد و رفتار، کردار و عملکرد برای پیامبر(ص) را الگو قرار داد، چرا که ما مسلمان هستیم و نباید این مسائل را کوچک بشماریم، به طوری که حضرت علی(ع) در خطبههای 160 و 101 نهجالبلاغه میفرماید هر کس میخواهد عزیز و بزرگوار باشد باید از سیره و شیوه پیامبر(ص) تبعیت کند.

خاتمی در ادامه با اشاره به روز وقف، تصریح کرد: 27 صفر مصادف با روز وقف است و هر کس به دنبال کسب باقیات و صالحات است میتواند با وقف به این مهم دست یابد، زیرا وقف از جمله مسائلی است که اسلام به آن تاکید کرده و وقتی ما مسجد یا مدرسهای بنا میکنیم و یا علم نافعی بر جای میگذاریم تا زمانی که از این علم دیگران بهره میگیرند ثواب آن به فرد واقف میرسد. 28 صفر روز رحلت پیامبر(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) است که خواندن زیارت پیامبر(ص) در این روز توصیه شده است.

انتهای پیام

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 28-09-1393, 22:20

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی