به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : جمعه ، 2 آبان 1399

سعادت اخروی در گرو تبعیت از شیوه و سنت پیامبر(ص) است

امام جمعه زنجان:

سعادت اخروی در گرو تبعیت از شیوه و سنت پیامبر(ص) است

» سرویس: استان ها - زنجان

نماینده ولیفقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: هر کس به دنبال سعادت اخروی و دنیوی است و میخواهد در قیامت اهل نجات باشد باید از شیوه و سنت پیامبر(ص) تبعیت کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه زنجان، حجتالاسلام و المسلمین "علی خاتمی" در خطبههای این هفته نمازجمعه زنجان، اظهار کرد: ماه محرم و صفر زمینهساز کسب تقواست، چرا که به برکت شنیدن معارف دینی و درک بیشتر از شخصیت وجودی اباعبداللهالحسین(ع) زمینههای مناسب کسب تقوا و دوری از گناه فراهم میشود، به همین خاطر این ماهها را باید مغتنم شماریم تا بتوانیم به تقوای الهی دست یابیم.

وی افزود: در حال حاضر در آستانه رحلت پیامبر(ص) نقطه کانونی مرکز آفرینش هستیم، وجودی که جهان به خاطر وجود ایشان آفریده شده است. در واقع پیامبر(ص) الگوی تمامعیار برای همه اقشار ونسلهاست و تنها نباید به تعریف و تمجید این شخصیت بزرگوار اکتفا کرد، بلکه باید در همه ابعاد وجودی ایشان توجه کرد و رفتار، کردار و عملکرد برای پیامبر(ص) را الگو قرار داد، چرا که ما مسلمان هستیم و نباید این مسائل را کوچک بشماریم، به طوری که حضرت علی(ع) در خطبههای 160 و 101 نهجالبلاغه میفرماید هر کس میخواهد عزیز و بزرگوار باشد باید از سیره و شیوه پیامبر(ص) تبعیت کند.

خاتمی در ادامه با اشاره به روز وقف، تصریح کرد: 27 صفر مصادف با روز وقف است و هر کس به دنبال کسب باقیات و صالحات است میتواند با وقف به این مهم دست یابد، زیرا وقف از جمله مسائلی است که اسلام به آن تاکید کرده و وقتی ما مسجد یا مدرسهای بنا میکنیم و یا علم نافعی بر جای میگذاریم تا زمانی که از این علم دیگران بهره میگیرند ثواب آن به فرد واقف میرسد. 28 صفر روز رحلت پیامبر(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) است که خواندن زیارت پیامبر(ص) در این روز توصیه شده است.

انتهای پیام

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 28-09-1393, 22:20

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا