به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : جمعه ، 9 آبان 1399

امام جمعه گرگان: آمریکا با این همه جنایت‌ نمی‌تواند مدافع حقوق بشر باشد

امام جمعه گرگان: آمریکا با این همه جنایت نمیتواند مدافع حقوق بشر باشد

» سرویس: استان ها - گلستان

امام جمعه گرگان با اشاره به ارائه گزارش 500 صفحهای دموکراتها در سنای آمریکا گفت: این گزارش ثابت کرد که ایالات متحده، شایسته رهبری جهان نیست.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، آیتالله سیدکاظم نورمفیدی امروز (28 آذر) در خطبههای نماز جمعه گرگان افزود: در این گزارش، شکنجهها و جنایات سازمان سیای آمریکا در طول سالهای گذشته بیان شد که موجی از مخالفت جمهوری خواهان را به همراه داشت.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان با بیان اینکه آمریکا خود را داعیهدار آزادی و مدافع حقوق بشر در دنیا معرفی میکند، خاطرنشان کرد: چنین کشوری با این جنایتها نمیتواند مدافع آزادی و حقوق بشر باشد.

نورمفیدی ادامه داد: آمریکا از یک سو کشورهایی همچون ایران را متهم به نقض آزادی و حقوق بشر میکند، اما از سوی دیگر خودش به این موارد بیتوجه است و حتی سازمان جاسوسی آن دست به جنایت میزند.

وی افزود: دولتمردان آمریکا از یک سو مانع دستیابی ایران به فناوری صلحآمیز هستهای میشوند و از سوی دیگر خودشان اولین کشوری هستند که از بمب اتم علیه بشریت استفاده کردند.

نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به تجدید روابط آمریکا و کوبا بعد از 50 سال تحریم گفت: آنها همان تحریمهایی که علیه ایران در 35 سال گذشته داشتند طی 50 سال علیه کوبا اعمال کردند، اما در نهایت به این نتیجه رسیدند که تحریمها، آنها را به اهدافشان نرسانده است.

نورمفیدی با بیان حدیثی از حضرت علی (ع) اظهار کرد: طبق فرمایش آن حضرت، مستکبران، عقل خود را از دست میدهند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حضور 20 میلیونی شیعیان در اربعین حسینی خاطرنشان کرد: این حضور و راهپیمایی عظیم که بیسابقه بود، توجه جهانیان را به خودش جلب کرد.

امام جمعه گرگان افزود: فرمایش آیتالله سیستانی مبنی بر اینکه زیارت امام حسین (ع) قبل و بعد از اربعین، زیارت اربعین محسوب میشود موجب شد تا 20 میلیون عاشق و طرفدار آن حضرت، طی چند روز در قالب کاروانهای مختلف به کربلا بیایند.

نورمفیدی با بیان اینکه حضور 20 میلیونی شیعیان در کربلا به مناسبت اربعین امام حسین(ع) دو پیام مهم داشت، اولین پیام آن را دلبستگی شیعیان به اهل بیت پیامبر (ص) به ویژه امام حسین (ع) ذکر کرد که با گذشت بیش از هزار سال، این دلبستگی همچنان ادامه دارد.

وی با بیان اینکه دومین پیام این حضور 20 میلیونی جنبه سیاسی دارد، اظهار کرد: با وجود اینکه داعش هنوز در عراق حضور دارد، جمعیت زیادی از کشورهای مختلف وارد عراق شده بودند.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به در پیش بودن سالروز رحلت نبی مکرم اسلام (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع) اظهار کرد: بنیامیه و بنیعباس در سالهای طولانی حکومت خود گرفتاریهای زیادی برای اهل بیت نبی مکرم اسلام (ص) به وجود آوردند و حتی آنها را به شهادت رساندند.

وی با بیان اینکه پیامبر(ص) و اهل بیت ایشان، الگوی مسلمانان هستند، تاکید کرد: باید تلاش کنیم که در دوران زندگی خود به این ارواح پاک نزدیک شویم.

انتهای پیام

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 28-09-1393, 22:20

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا