به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : یکشنبه ، 4 آبان 1399

قدردانی امام جمعه ایلام از نقش‌آفرینی مردم استان در کنگره عظیم اربعین

قدردانی امام جمعه ایلام از نقشآفرینی مردم استان در کنگره عظیم اربعین

» سرویس: استان ها - ايلام

امامجمعه ایلام از نقشآفرینی مردم ایلام در کنگرهی عظیم اربعین قدردانی کرد و گفت: مردم ایلام کار بزرگی کردند و در کنار مسئولان با راهاندازی ستادهای استقبال اقدامی مهم و زیبا را به انجام رساندند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه ایلام، حجتالاسلاموالمسلمین «محمدنقی لطفی» در خطبههای این هفته نماز جمعه ایلام ضمن قدردانی از استاندار، مدیران اجرایی، نیروهای نظامی، فرمانداران و ائمه جمعه در شهرستانهای استان، تصریح کرد: تا روز گذشته 900 هزار نفر بدون هیچ مشکلی از مرز مهران وارد کشور شدند، اما آنچه مهم است این است که باید به فکر زیرساختها بود، چون سال آینده استقبال از مرز مهران بیشتر خواهد بود.

وی با اشاره به سقوط قیمت نفت، اظهار کرد: ضروریترین موضوع در این زمان تحقق اقتصاد مقاومتی بهعنوان راهبرد نظام است و اگر واقعاً همهی مسئولان دلسوزانه دستبهدست هم دهند و برای تحقق این شعار تلاش کنند خیلی از مشکلات حل میشود.

وی با بیان اینکه سقوط قیمت نفت چیز جدیدی نیست، ادامه داد: دشمنان نظام و در رأس آنها آمریکا وقتی در میادین دیگر کم میآورند و از آگاهی و هوشمندی مردم و مسئولان ضربه میخورند از اهرم اقتصادی استفاده میکنند و در دوران جنگ تحمیلی هنگامیکه صدام شکست خورد با همکاری آلسعود جنگ نفت را علیه ما راه انداختند و در دوران اصلاحات یکبار دیگر نفت به پایینترین قیمت رسید و الآن هم سومین بار است که میخواهند ایران را تسلیم کنند که نخواهند توانست و خوشبختانه بودجه پیشنهادی دولت هم کمتر به نفت وابسته است که این اصل از سفارشهای امام راحل است.

نماینده ولیفقیه در استان ایلام تأکید بر تولیدات داخلی و ارتقاء کیفیت آن، ارتقاء قدرت خرید مردم و ترویج استفاده از کالای داخلی را از اصول اقتصاد مقاومتی عنوان و تأکید کرد: رسانهها و مطبوعات و در رأس آنها رسانه ملی باید استفاده از کالاهای داخلی و کیفیتبخشی به آنها را تبلیغ کند.

لطفی برنامهریزیهای کوتاهمدت و بلندمدت را جهت تحقق این راهبرد ضروری عنوان و تصریح کرد: باید همه دستبهدست هم دهیم و مسئولان اجرایی کمتر از واژه تحریم استفاده کنند، چون خود رییسجمهور هم تأکید دارند که اگر به توافق نهایی برسیم تحریمها هم ادامه خواهند داشت؛ بنابراین نباید دشمن را حساس کرد که فکر کند تحریمها کارساز بوده، بلکه باید به داخل تکیه کرد تا دشمن خود عقبنشینی کند و لازمهی این مهم اتکا به توانمندیهای داخلی است چون چشمانداز روشنی برای لغو تحریمها وجود ندارد.

امامجمعه ایلام در ادامه به سالروز شهادت شهید محمد مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه اشاره و اظهار کرد: مفتح از یاران دیرین و شاگردان ممتاز و مبارزان و چهرههای سیاسی دانشگاه و حوزه بود و برای پیوند این دو نهاد گامهای اساسی برداشت و پلی برای وحدت آنها بود و در شرایطی که دشمن سعی میکرد با ایجاد تفرقه بین این دو به اهداف خود برسد اقدامات شایستهای انجام داد.

نماینده ولیفقیه در استان ادامه داد: امام(ره) همواره بر اتحاد این دو پشتوانه عظیم انقلاب تأکید میکرد و با این تأکیدات و با حضور چهرههایی مانند شهید مفتح توطئههای دشمن برای حوزه و دانشگاه خنثی شد.

لطفی در بخش دیگر خطبهها با اشاره به هفته وقف گفت: وقف یکی از برنامههای اقتصادی و فرهنگی و صدقه جاریه است که اگر به معنای واقعی احیاء و در راه نیازهای جامعه به کار گرفته شود هم امکاناتی مانند بیمارستان و مدرسه ایجاد و هم مسائل اجتماعی حل خواهد شد و فقر از جامعه زدوده میشود.

انتهای پیام

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 28-09-1393, 22:20

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا