به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : چهارشنبه ، 30 مهر 1399

امام جمعه بیرجند: مردم در شب یلدا، حرمت ایام عزاداری را نگه دارند

امام جمعه بیرجند: مردم در شب یلدا، حرمت ایام عزاداری را نگه دارند

» سرویس: استان ها - خراسان جنوبي

امام جمعه بیرجند صله رحم را از ویژگی­های ارزشمند شب یلدا دانست و گفت: با توجه به ایام جانگداز رحلت پیامبر، امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا (ع) باید حرمت این شب را نگه داریم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خراسان جنوبی، حجتالاسلام علی رضایی امروز (28 آذرماه) در خطبههای عبادی سیاسی نماز جمعه بیرجند ضمن تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام رحلت پیامبر اکرم (ص)، امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا (ع) اظهار کرد: امام هشتم(ع) در حالیکه از شمشیر هارون بخاطر ظلم بر علویان و کشتار آنان خون می­چکید، توحید را احیا کرد و ما افتخار داریم که ولی نعمت ما امام رضا(ع) است.

وی با اشاره به سفر رئیس جمهور در هفته آینده به خراسان جنوبی، تصریح کرد: سنت سفرهای استانی در دولت دهم پایه­گذاری شد و دولت یازدهم آن را ادامه میدهد و لازم است مردم مهماننواز و متدین استان استقبال خوبی از کاروان تدبیر و امید داشته باشند.

امام جمعه بیرجند با تاکید بر اینکه در گذشته به دلایل گوناگون به زیرساخت­های استان کمتوجهی شده است، افزود: باید در سفر رئیس جمهور و هیات دولت مطالبات خراسان جنوبی مطرح شود.

رضایی ادامه داد: باید با حمایت از مسئولان و هیات دولت به آنها در انجام وظایف سنگینی که بر عهده دارند، کمک شود تا توطئههای دشمنان نظام اسلامی را خنثی کنیم.

وی با اشاره به روند کاهش قیمت­های جهانی نفت که طی ماه­های اخیر رخ داد، تصریح کرد: آل­سعود و آمریکا نهایت تلاش خود را برای مقابله با نظام اسلامی ایران انجام میدهند.

امام جمعه بیرجند با اشاره به اهمیت تغذیه سالم و حلال، گفت: در قرآن کریم 200 آیه به موضوع تغذیه پرداخته و 48 بار واژه طعام و مشتقات آن و 39 بار واژه شراب به معنای نوشیدنی در قرآن آمده است.

رضایی با تاکید بر اینکه مسیر صحیح زندگی خود را میتوان با آیات قرآن انتخاب کرد، افزود: آنانی که ادعای اصلاح جامعه را دارند باید بدانند بدون تغذیه طیب و حلال امکان اصلاح جامعه وجود ندارد.

وی با بیان اینکه طعام و نوشیدنیها باید در خدمت دین و معنویت قرار گیرد نه اینکه پرخوری هدف ما باشد، ادامه داد: در دنیا 2 میلیارد انسان گرسنه­اند در حالی که 2 میلیارد و 100میلیون انسان دیگر با اضافهخوری آثار زیانباری برای جهان دارند.

امام جمعه بیرجند با اشاره به اینکه باید روح و جسم انسان با تغذیه صحیح تقویت شود، افزود: بدن انسان امانت الهی است که باید در برابر آن پاسخگو باشیم چرا که غذا خوردن غیرهدفمند، مسئولیت دارد.

رضایی با بیان اینکه در مراسم اربعین حسینی میلیون­ها زائر و عاشق اهل بیت(ع) با پای پیاده و خلوص نیت به کربلای معلی برای عرض ادب مشرف شدند، اظهار کرد: امروز بحث از صدور انقلاب اسلامی نیست بلکه بحث از دامنه انقلاب اسلامی است.

وی با اشاره به اینکه امروز باید با چشم باز رسالت خود را انجام دهیم، یادآور شد: امروز باید راه امام حسین(ع) را که نفی استکبار و طاغوت بود را با جدیت ادامه دهیم و توحید همراه با عشق و محبت را به جهان صادر و مستحکم کنیم.

امام جمعه بیرجند با اشاره به 29 آذرماه آغاز هفته وقف، خاطرنشان کرد: مردم خراسان جنوبی با عشق به خدا و اهل بیت(ع) حسینیههای زیادی را وقف دین کردهاند و متولیان اوقاف باید به خوبی از وقفیات استفاده کنند.

وی افزود: مردم باید با آگاهی و علم، در راستای نیازهای روز جامعه وقف کنند.

انتهای پیام

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 28-09-1393, 22:20

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا