به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : سه شنبه ، 29 مهر 1399

رستاخیز حسینی در اربعین، کمر دشمنان را برای همیشه شکست

امام جمعه موقت شهرکرد:

رستاخیز حسینی در اربعین، کمر دشمنان را برای همیشه شکست

» سرویس: استان ها - چهارمحال و بختياري

امام جمعه موقت شهرکرد گفت: در شرایطی که آبرو و موجودیت دشمن به خاطر شکنجههای وحشیانه در زندانهای نقض علنی حقوق بشر، رفتارهای بی­خردانه و بچگانه در مذاکرات هستهای و حمایت از گروههای خون خوار تکفیری و داعش در جهان بر باد رفته، نام امام حسین(ع) و کربلای معلا تیر خلاصی به شعارهای حقوق بشر آنهاست.

به گزارش خبرنگارخبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه چهارمحال و بختیاری، حجتالاسلام سیدمحمد احمدی 28 آذر ماه 1393 در خطبه­های نمازجمعه، با سفارش همگان به رعایت تقوای الهی، عمل به واجبات، ترک محرمات، انجام کارهای خیر و نیک و امر به معروف و نهی از منکر را از مصادیق مهم تقوای الهی برشمرد.

وی دشمن شناسی، شناخت صحیح فتنه­ها و نقشه­های شوم دشمن، تبری جستن از دشمنان خدا و حمایت و اطاعت پذیری از دوستان و اولیاء الهی را از نشانه­های انسان متقی دانست.

امام جمعه موقت شهرکرد معرفت و شناخت نسبت به معصومین(ع) را وظیفه امروز مسلمانان به ویژه شیعیان دانست و تصریح کرد: امام حسین(ع) عزیزترین سرمایه و هستی خود را در راه مردم و نجات جامعه از جهالت و گمراهی فدا کردند.

احمدی نشان دادن چهره واقعی اسلام بدون غبار و آلودگی به جهانیان را نتیجه قیام عاشورای امام حسین(ع) دانست و گفت: امام حسین(ع) با قیام الهی و آسمانی خود بینش­ها و معرفت­های مرده و خاموش شده نسبت به اسلام و اهل بیت(ع) را احیا کرد.

وی عبادت و بندگی خدا را مستلزم معرفت و شناخت درست نسبت به خدا و اهل بیت(ع) دانست و گفت: هدف از خلقت آدمی، بندگی و اطاعت از خدای متعال است که این مهم بدون معرفت و شناخت محقق نخواهد شد.

احمدی با طرح این سوال که چگونه می­توان به معرفت و خداشناسی صحیح رسید؟ شناخت و اطاعت از امام زمان را مصداق کامل خداشناسی و اطاعت از خدا دانست.

به گفته وی، اگر شیعه، اهل بیت عصمت و طهارت(ع) و به خصوص امام حاضر و زمان خود را به درستی بشناسد به یقین به توحید ناب اسلام که از صفات الهی است خواهد رسید.

اطاعت از ائمه(ع) باید در تمام ابعاد زندگی مشهود باشد

احمدی با بیان اینکه اطاعات از امام زمان، معرفت و شناخت انسان به خدا را افزایش خواهد داد، افزود: اطاعت از ائمه(ع) باید در تمام ابعاد زندگی فردی، اجتماعی و سیاسی ما مشهود باشد.

وی با بیان اینکه برخورد گزینشی با دستورات اهل بیت(ع) مانع شناخت حقیقی خدا و اهل بیت خواهد بود، تصریح کرد: عمق معرفت و شناخت نسبت به خدا و اهل بیت(ع) زمانی متجلی خواهد شد که انسان در تمام امور حتی امور حکومتی و سیاسی تابع امر ولایت و امام زمان خود باشد.

احمدی اندیشه جدایی دین از سیاست را اندیشه شرک آلود و نقشه شوم دشمن برای جدایی انداختن بین مسلمانان و اهل بیت دانست و خاطرنشان کرد: این اندیشه با هدف جلوگیری از رسیدن انسان به توحید ناب که همان شناخت واقعی از خدای متعال است در جامعه اسلامی القاء می­شود.

وی با یادآوری حضوری میلیونی زائران اربعین حسینی در کربلای معلا ، این حضور را تجلی عالی شور حسینی و بزرگترین و بی­مثال­ترین اجتماع معنوی و سیاسی نه تنها جهان بلکه در تاریخ بشری دانست.

امام جمعه شهرکرد گفت: این اجتماع بزرگ، ناظران منصف جهانی را شگفت­زده و دشمنان و گروههای تکفیری را بهت­زده و به حالت مرگ و نابودی ابدی کشاند و به جهانیان ثابت کرد که شیعیان و مسلمان جهان در راه عشق به ولایت و اهل بیت از هیچ خطر و تهدیدی هراس ندارند.

متجلی شدن جاذبه حسینی؛ پیام­ مهم حضور میلیونی زائران اربعین حسینی به جهانیان

وی متجلی شدن جاذبه حسینی و نشان دادن شور حسینی به جهانیان، تجلی ایثار، از خودگذشتگی، مهربانی، دل­ کندن از زرق و برق دنیا، وحدت در عین کثرت و نشان دادن نشانه­های حکومت مهدی موعود(عج) را از پیام­های مهم حضور میلیونی زائران اربعین حسینی به جهانیان برشمرد.

امام جمعه موقت شهرکرد همایش بزرگ اربعین حسینی در کربلا را نمایش رستاخیز عظیم حسینی دانست و گفت: حضور فرامذهبی از پیروان دیگر ادیان در این مراسم باشکوه نشان دهنده ظرفیت و عظمت کربلا و حرکت امام حسین(ع) برای جهانیان است.

وی با بیان اینکه رستاخیز حسینی در اربعین حسینی کمر دشمنان را برای همیشه شکست، تصریح کرد: این همایش بزرگ چهره واقعی دشمن و گروههای تروریستی را برای همگان روشن کرد.

احمدی با اشاره با تلاش دشمنان برای مخدوش کردن و غیرمنطقی جلوه دادن مکتب و نهضت حسینی، بر لزوم هوشیاری و بیداری در برابر جریانت منحرف تاکید کرد و گفت: برخی از افراد به ظاهر طرفدار دین می­کوشند مکتب حسینی را با ترویج خرافهافکنی­ها و اهانت به مذاهب دیگر مخدوش و نازیبا جلوه دهند که باید در برابر این جریانات هوشیار و آگاه بود.

انتهای پیام

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 28-09-1393, 22:20

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا