به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : دوشنبه ، 15 آذر 1400

امام جمعه ارومیه: روحیه دشمن شناسی باید تقویت شود

امام جمعه ارومیه: روحیه دشمن شناسی باید تقویت شود

» سرویس: استان ها - آذربايجان غربي

امام جمعه ارومیه گفت: باید روحیه دشمنشناسی را در خود تقویت کنیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه آذربایجان غربی، حجتالاسلام سیدمهدی قریشی در خطبه نماز جمعه افزود: با توجه به بیانات رهبر معظم انقلاب، شناخت دوست و دشمن ابزار مقابله با دشمن است و آمریکا دشمن اصلی ماست.

وی به بالا بودن رقم بودجه نظامی آمریکا اشاره کرد و افزود: این که بودجه نظامی کشوری که ادعای اصلاح طلبیاش گوش دنیا را کر کرده است و مدعی حقوق بشر است، چند برابر کشورهای پر جمعیت دنیا باشد، جای بسی تامل دارد.

قریشی در خصوص 27 آذر روز وحدت حوزه و دانشگاه گفت: با توجه به تاکیدات امام رضوان الله تعالی در رابطه با وحدت حوزه و دانشگاه ما نیز وطیفه داریم تا با مطالعه راههای وحدت این دو مرکز علمی، به اهداف امام رحمت الله و مقام معظم رهبری جامه عمل بپوشانیم و باعث پیشرفت جامعه شویم.

وی از تجمعات صورت گرفته در روز اربعین قدردانی کرد و افزود: تجمعات پر بار و مطلوبی به مناسبت اربعین حسینی در سطح شهر برگزار شد که جا دارد از تمامی مسئولین برگزاری نهایت تشکر را داشته باشیم و امیدواریم در مراسمات آتی شاهد نمایش عمومی و با شکوه مردم دیندار شهرمان باشیم.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با اشاره به حدیثی از امام صادق (ع) مبنی بر این که، پس از مرگ آدمی چیزی از زندگی به منفعت نمیبرد، بجز سه خصلت، صدقه‏ای که خود در مال زندگی آنرا جاری کرده و پس از مرگش نیز جاری باشد، روش پسندیده و هدایت‏گری که پس از مرگش بدان عمل شود یا فرزند شایسته‏ای که برای او دعا کند، افزود: وقف یکی از دستورات مهم دین اسلام است و با توجه به این که در هفته وقف این به سر میبریم روحیه وقف، این احسان ماندگار را در خود بالا ببریم چرا که ائمه(ع) نیز ما را به این کار نیک دعوت کردهاند.

وی به وقفی نبودن حوزههای علمیه استان اشاره کرد و افزود: برای این که مبنای اسلام و تشیع باقی بماند باید با وقف کردن، حوزههای علمیه را رونق ببخشیم.

امام جمعه ارومیه تصریح کرد: با توجه به این که در آستانه طولانیترین شب سال هستیم خواهش ما از تمام مردم مسلمان این است که مراسمی با هدف صله رحم و در شأن پیامبر اکرم (ص) برگزار کنند و ثواب آن را تقدیم پیامبر اکرم(ص) نمایند.

قریشی در خطبههای اول نماز جمعه به حقیقتهای وجودی پیامبر اکرم(ص) اشاره کرد و افزود: با توجه به بیانات حضرت علی(ع) در خطبه 160 نهج البلاغه، محبوبترین بندگان نزد خداوند کسی است که از پیامبرش سر مشق گیرد و قدم به جای قدم او گذارد.

وی ادامه داد: پیامبر اکرم(ص) بیش از حداقل نیاز، از متاع دنیا استفاده نکرد و به آن‏ تمایلی نشان نداد. دنیا به ایشان عرضه شد تا آنچه میخواهند انتخاب کنند اما از پذیرفتن آن امتناع ورزیدند، ایشان از آنچه مبغوض خداوند است آگاهی داشتند لذا خود نیز آنها را منفور میشمردند و آنچه خداوند آن را حقیر شمرده بود ایشان نیز حقیر میدانستند.

نماینده ولی فقیه در ارومیه به دیگر خصوصیات ذکر شده پیامبر در خطبه 160 نهجالبلاغه اشاره کرد و گفت: اگر در ما چیزی جز محبت آنچه مورد غضب خدا و رسولش است و بزرگداشت آنچه خداوند و پیامبرش آن را کوچک شمرده‏اند باشد، همین خود برای مخالفت ما با خدا و سرپیچی از فرمانش کافی است.

انتهای پیام

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 28-09-1393, 22:20

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
File engine/modules/imp/xform/block.php not found.
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
تماس
واتس آپ
موبایل
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی