به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : چهارشنبه ، 7 آبان 1399

مبارزه با آسیب‌های اجتماعی، نیازمند حضور سمن‌هاست

مدیرکل امور اجتماعی استانداری لرستان:

مبارزه با آسیبهای اجتماعی، نیازمند حضور سمنهاست

» سرویس: استان ها - لرستان

فرماندار خرمآباد با بیان اینکه یکی از کارکردهای مؤثر و مشخص سازمانهای مردم نهاد، حدواسط بودن بین دولت و جامعه است، گفت: اگر سازمانهای مردم نهاد بهصورت تخصصی فعالیت کنند، میتوانند موفقتر باشند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، حبیبالله خجستهپور در همایش دانشآموختگان شهر خرمآباد، بیان کرد: سازمانها و انجمنهای مردم نهاد باید بهصورت خودجوش و بدون وابستگی به سازمان خاصی و در استقلال کامل شکل بگیرند، اگر وابسته به مدیر یا دستگاه اجرایی باشند نمیتوانند از آن مدیر انتقاد کنند.

وی افزود: سازمانهای مردم نهاد باید با دولت در تعامل باشند و نباید این سازمانها دولتساخته باشند و بلکه باید روی پای خود بایستند و استقلال داشته باشند.

خجستهپور در ادامه به نقش سازمانهای مردم نهاد در توسعه استان اشاره کرد و گفت: در دنیای امروز حرکتها و فعالیت‎های انسانی و سازمانهای مردم نهاد روبه افزایش است و برای اینکه رشد داشته باشیم، نیازمند همافزایی هستیم و دولت تدبیر و امید در این زمینه اعتقاد خاصی به وجود سازمانهای مردم نهاد در جامعه دارد.

فرماندار خرمآباد اضافه کرد: سازمانهای مردم نهاد منشأ خلاقیت و نوآوری هستند و میتوانند در توسعه متوازن و پایدار دولت نقش مؤثری داشته باشند.

خجستهپور با بیان اینکه یکی از کارکردهای مؤثر و مشخص سازمانهای مردمنهاد، حدواسط بودن بین دولت و جامعه است، ادامه داد: اگر سازمانهای مردم نهاد بهصورت تخصصی فعالیت کنند، میتوانند موفقتر باشند.

وی افزود: اگر نگاهی به تاریخ کشورمان بیندازیم نمونههای زیادی از همافزاییها و سازمانهای مردم نهاد از جمله اصناف، زورخانهها و غیره را در شکلهای مختلف میبینیم ولی زمانیکه به عصر مدرنیته میرسیم، تشکلهای مردمی نیز مدرنیته میشوند.

همچنین، نادر قربانی، مدیرکل امور اجتماعی استانداری لرستان در این همایش گفت: سازمانهای مردمنهاد، گروههای کوچکی هستند که برای تحقق هدف خود بهصورت داوطلبانه در یک ساختار قانونی و منسجم بهصورت غیردولتی، غیرسیاسی، غیرانتفاعی و غیرتجاری به فعالیتهای خیریه میپردازند.

قربانی با بیان اینکه بر این باوریم که وقتی نقش مردم افزایش پیدا کند کارها بهتر و سریعتر به نتیجه میرسد؛ تصریح کرد: در بحث و موضوعات اجتماعی دولت به حضور انجمنهای مردم نهاد بسیار نیازمند بوده و نباید نسبت به این انجمنها به بیتوجهی شود و بهراحتی از کنار آنها گذشت.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری لرستان با بیان اینکه برای مبارزه با آسیبهای اجتماعی نیازمند سمنها هستیم، به موفقیتهای شهر تبریز و تأثیر سازمانهای مردمنهاد برای مقابله با موضوع تکدیگری در این شهر اشاره کرد و گفت: شنیدم که در تبریز یکی از انجمنهای مردمنهاد توانسته است بهطور کامل تکدیگری را از بین ببرد و این قابل تقدیر است که یک انجمن غیردولتی توانسته در یک شهر بزرگ و در برابر آسیبها و معضلات اجتماعی برنامه دهد و آن مشکلات را حل و فصل کند.

انتهای پیام

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 28-09-1393, 22:20

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا