به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 5 اردیبهشت 1398

مبارزه با آسیب‌های اجتماعی، نیازمند حضور سمن‌هاست

مدیرکل امور اجتماعی استانداری لرستان:

مبارزه با آسیبهای اجتماعی، نیازمند حضور سمنهاست

» سرویس: استان ها - لرستان

فرماندار خرمآباد با بیان اینکه یکی از کارکردهای مؤثر و مشخص سازمانهای مردم نهاد، حدواسط بودن بین دولت و جامعه است، گفت: اگر سازمانهای مردم نهاد بهصورت تخصصی فعالیت کنند، میتوانند موفقتر باشند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، حبیبالله خجستهپور در همایش دانشآموختگان شهر خرمآباد، بیان کرد: سازمانها و انجمنهای مردم نهاد باید بهصورت خودجوش و بدون وابستگی به سازمان خاصی و در استقلال کامل شکل بگیرند، اگر وابسته به مدیر یا دستگاه اجرایی باشند نمیتوانند از آن مدیر انتقاد کنند.

وی افزود: سازمانهای مردم نهاد باید با دولت در تعامل باشند و نباید این سازمانها دولتساخته باشند و بلکه باید روی پای خود بایستند و استقلال داشته باشند.

خجستهپور در ادامه به نقش سازمانهای مردم نهاد در توسعه استان اشاره کرد و گفت: در دنیای امروز حرکتها و فعالیت‎های انسانی و سازمانهای مردم نهاد روبه افزایش است و برای اینکه رشد داشته باشیم، نیازمند همافزایی هستیم و دولت تدبیر و امید در این زمینه اعتقاد خاصی به وجود سازمانهای مردم نهاد در جامعه دارد.

فرماندار خرمآباد اضافه کرد: سازمانهای مردم نهاد منشأ خلاقیت و نوآوری هستند و میتوانند در توسعه متوازن و پایدار دولت نقش مؤثری داشته باشند.

خجستهپور با بیان اینکه یکی از کارکردهای مؤثر و مشخص سازمانهای مردمنهاد، حدواسط بودن بین دولت و جامعه است، ادامه داد: اگر سازمانهای مردم نهاد بهصورت تخصصی فعالیت کنند، میتوانند موفقتر باشند.

وی افزود: اگر نگاهی به تاریخ کشورمان بیندازیم نمونههای زیادی از همافزاییها و سازمانهای مردم نهاد از جمله اصناف، زورخانهها و غیره را در شکلهای مختلف میبینیم ولی زمانیکه به عصر مدرنیته میرسیم، تشکلهای مردمی نیز مدرنیته میشوند.

همچنین، نادر قربانی، مدیرکل امور اجتماعی استانداری لرستان در این همایش گفت: سازمانهای مردمنهاد، گروههای کوچکی هستند که برای تحقق هدف خود بهصورت داوطلبانه در یک ساختار قانونی و منسجم بهصورت غیردولتی، غیرسیاسی، غیرانتفاعی و غیرتجاری به فعالیتهای خیریه میپردازند.

قربانی با بیان اینکه بر این باوریم که وقتی نقش مردم افزایش پیدا کند کارها بهتر و سریعتر به نتیجه میرسد؛ تصریح کرد: در بحث و موضوعات اجتماعی دولت به حضور انجمنهای مردم نهاد بسیار نیازمند بوده و نباید نسبت به این انجمنها به بیتوجهی شود و بهراحتی از کنار آنها گذشت.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری لرستان با بیان اینکه برای مبارزه با آسیبهای اجتماعی نیازمند سمنها هستیم، به موفقیتهای شهر تبریز و تأثیر سازمانهای مردمنهاد برای مقابله با موضوع تکدیگری در این شهر اشاره کرد و گفت: شنیدم که در تبریز یکی از انجمنهای مردمنهاد توانسته است بهطور کامل تکدیگری را از بین ببرد و این قابل تقدیر است که یک انجمن غیردولتی توانسته در یک شهر بزرگ و در برابر آسیبها و معضلات اجتماعی برنامه دهد و آن مشکلات را حل و فصل کند.

انتهای پیام

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 28-09-1393, 22:20

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی