به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : سه شنبه ، 29 مهر 1399

اقتصاد دانش‌بنیان مبنای دانشگاه‌های نسل چهارم است

معاون استاندار هرمزگان:

اقتصاد دانشبنیان مبنای دانشگاههای نسل چهارم است

» سرویس: استان ها - هرمزگان

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار هرمزگان گفت: اقتصاد دانش بنیان امروز در دانشگاههای نسل چهارم به عنوان یک مبنا دنبال میشود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خلیج فارس، دکتر رضا برومند در آئین بزرگداشت هفته پژوهش در جمع کارآفرینان جزیره قشم، عنوان کرد: دانش در دنیای امروز زمانی میتواند تاثیرگذار باشد که منجر به تولید ثروت شود و این ثروت حاصل اقتصاد دانش بنیان است که امروز در دانشگاههای نسل چهارم به عنوان یک مبنا دنبال میشود.

وی مبنای دانشگاههای نسل اول را دانش، نسل دوم را دانش همراه با مهارت و نسل سوم را دانش، مهارت و توانمندی دانست و گفت: مبنای دانشگاههای نسل چهارم غیر از این سه مورد، تولید ثروت را نیز شامل میشود که از اقتصاد دانش بنیان به دست میآید.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار هرمزگان سیر حرکتی دانش را در جوامع انسانی شامل پنج منبع خواند و بیان کرد: دانش در قدم اول از راه تجربه شخصی نصیب انسانها شد و در قدم بعدی دانش از تجارب دیگران به دست آمد و سپس در این مسیر استدلال قیاسی و آنگاه استدلال استقرایی مورد توجه انسان جهت کسب دانش قرار گرفت.

برومند آخرین ایستگاه بشر برای دانش اندوزی را روش علمی دانست و تصریح کرد: امروزه اگر انسانها ذهن تربیت شده علمی نداشته باشند راه به جایی نخواهند برد.

به گفته وی، کارآفرینها باید به روش علمی متوسل شوند تا ذهن تربیت شده علمی داشته باشند و برای رسیدن به هدف، ماموریت خودشان را تعریف کنند.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار هرمزگان با اشاره به اینکه برخی از کارآفرینها ایدههای خیلی خوبی دارند، اما ماموریتی برای خود تعریف نمیکنند، خاطرنشان کرد: ماموریتها در واقع همان چشم اندازهایی هستند که از افقهای زیبا ساخته میشوند.

برومند در بخش دیگری از سخنان خود با اظهار تاسف از اینکه افراد جامعه هنوز باهم کارکردن را یاد نگرفتهاند، گفت: حتی خرگوش و لاک پشت نیز که در قصهها به کرات با برگزاری مسابقه دو با یکدیگر به رقابت پرداخته بودند، سرانجام پذیرفتند که برای لذت بردن از زیباییهای طبیعت باید در کنار یکدیگر راه بروند.

وی نبود چشم انداز مشترک را یکی از دلایل جدایی افراد از یکدیگر دانست و یادآور شد: در کارآفرینی هم تا زمانی که افراد با یکدیگر همکاری نکنند به اهداف و چشمانداز مشترک دست پیدا نخواهند کرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار هرمزگان در تشریح راههای رسیدن به موفقیت نیز گفت: اولین اصل در این راه مسئولیت پذیری است و معنی آن این است که هرکس در هر ردهای مسئولیتی را پذیرفت باید پیامدهای آن را نیز بپذیرد.

به گفته برومند، کارآفرینی که مسئولیت میپذیرد در ارائه خدمات یا محصولات مربوطه در هر حرفه یا رشتهای که کار میکند، آن قدر باید مهارت و کیفیت داشته باشد تا مصرف کنندگان با رضایت کامل آنها را قبول کنند.

وی با اشاره به اینکه هنوز هزاران راه نرفته در پیش پای انسانها وجود دارد تا موفقیت حاصل شود، خوشبختی را آرزوی نهایی آنها دانست و گفت: در این مسیر، ثروت جوامع انسانی ممکن است طلاهای مختلف مانند طلای سرخ، طلای سیاه، طلای سبز، طلای سفید و طلای زرد باشد، اما هیچکدام از آنها خوشبختی را برای آنها به ارمغان نمیآورد، مگر اینکه طلای بیرنگ داشته باشند که آن هم چیزی نیست جز انسان خلاق کارآمد که بزرگترین ثروت هرجامعه محسوب میشود.

تنظیم صورتجلسات – پلمپ دفاتر – حسابداری – ثبت شرکت
هدیه ویژه را از ما بخواهید
می خواهید شرکت خود را باکمترین هزینه ثبت کنید؟ ثبت شرکت ارشیا در کنار شماست
02177503715-02177516567
info@arshiyagroup.ir
تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 28-09-1393, 22:20

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا