به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : شنبه ، 3 فروردین 1398

مولفه‌های شهر اسلامی در مشهد دیده نمی‌شود

رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر مشهد:

مولفههای شهر اسلامی در مشهد دیده نمیشود

» سرویس: استان ها - خراسان رضوي

رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و زیارت شورای اسلامی شهر مشهد گفت: متاسفانه با وجود اینکه مشهد پایتخت معنوی کشور است اما مولفههای شهر اسلامی در آن مشاهده نمیشود.

به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان حجتالاسلاموالمسلمین حسنعلی اخلاقی امیری در نشست هماندیشی شهردار با نخبگان حوزه و دانشگاه اظهار کرد: با توجه به ظرفیتی که در مشهد مقدس وجود دارد این شهر شایسته آن است که آغازگر احیای مولفههای اسلامی و تحقق معماری اسلامی- ایرانی باشد چرا که این شهر هم از مراکز دانشگاهی و هم مراکز حوزوی قوی و کهنی بهرهمند است.

وی ادامه داد: شهرهایی همچون تهران فقط از مراکز دانشگاهی و همچون قم فقط از مراکز حوزوی برخوردار هستند، از اینرو پتانسیل کافی را برای آغاز احیای مولفههای اسلامی در شهر ندارند و تنها مشهد است که از چنین پتانسیل مناسبی برخوردار است و باید یک فراز این طرح را در مدیریت شهری مشهد پیاده کنیم.

رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و زیارت شورای اسلامی شهر مشهد با تاکید بر توجه شهرداری به حوزههای فنی و عمران و مالی و اقتصادی برای ایجاد معماری اسلامی در مشهد خاطرنشان کرد: تحقق معماری اسلامی به معنای جاری نمودن روح دیانت و اخلاق اسلامی در فضای شهری است که حتما باید به عنوان یک مدل در مدیریت شهری پیاده شود و در آن به اشرافیت ساختمانهای بلند بر منازل به طور جدی دقت شود.

اخلاقی اضافه کرد: همچنین باید برای تدوین سند معماری اسلامی در شهر مقدس مشهد تصمیمگیری شود.

وی با بیان اینکه وحدت حوزه و دانشگاه اهداف بسیار کلانی دارد، گفت: یکی از این اهداف، احیای تمدن اسلامی است که از توصیهها و تقاضاهای رهبر معظم انقلاب اسلامی است که به نخبگان دستورالعمل میشود و علاوه بر آن وحدت میان این دو حوزه نیاز دیروز، امروز و سالهای بعد کشور ماست و باید به آن توجه ویژهای شود.

 

تنظیم صورتجلسات – پلمپ دفاتر – حسابداری – ثبت شرکت
هدیه ویژه را از ما بخواهید
می خواهید شرکت خود را باکمترین هزینه ثبت کنید؟ ثبت شرکت ارشیا در کنار شماست

02177516567-02177503715

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 28-09-1393, 22:20

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی