به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : شنبه ، 3 آبان 1399

مولفه‌های شهر اسلامی در مشهد دیده نمی‌شود

رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر مشهد:

مولفههای شهر اسلامی در مشهد دیده نمیشود

» سرویس: استان ها - خراسان رضوي

رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و زیارت شورای اسلامی شهر مشهد گفت: متاسفانه با وجود اینکه مشهد پایتخت معنوی کشور است اما مولفههای شهر اسلامی در آن مشاهده نمیشود.

به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان حجتالاسلاموالمسلمین حسنعلی اخلاقی امیری در نشست هماندیشی شهردار با نخبگان حوزه و دانشگاه اظهار کرد: با توجه به ظرفیتی که در مشهد مقدس وجود دارد این شهر شایسته آن است که آغازگر احیای مولفههای اسلامی و تحقق معماری اسلامی- ایرانی باشد چرا که این شهر هم از مراکز دانشگاهی و هم مراکز حوزوی قوی و کهنی بهرهمند است.

وی ادامه داد: شهرهایی همچون تهران فقط از مراکز دانشگاهی و همچون قم فقط از مراکز حوزوی برخوردار هستند، از اینرو پتانسیل کافی را برای آغاز احیای مولفههای اسلامی در شهر ندارند و تنها مشهد است که از چنین پتانسیل مناسبی برخوردار است و باید یک فراز این طرح را در مدیریت شهری مشهد پیاده کنیم.

رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و زیارت شورای اسلامی شهر مشهد با تاکید بر توجه شهرداری به حوزههای فنی و عمران و مالی و اقتصادی برای ایجاد معماری اسلامی در مشهد خاطرنشان کرد: تحقق معماری اسلامی به معنای جاری نمودن روح دیانت و اخلاق اسلامی در فضای شهری است که حتما باید به عنوان یک مدل در مدیریت شهری پیاده شود و در آن به اشرافیت ساختمانهای بلند بر منازل به طور جدی دقت شود.

اخلاقی اضافه کرد: همچنین باید برای تدوین سند معماری اسلامی در شهر مقدس مشهد تصمیمگیری شود.

وی با بیان اینکه وحدت حوزه و دانشگاه اهداف بسیار کلانی دارد، گفت: یکی از این اهداف، احیای تمدن اسلامی است که از توصیهها و تقاضاهای رهبر معظم انقلاب اسلامی است که به نخبگان دستورالعمل میشود و علاوه بر آن وحدت میان این دو حوزه نیاز دیروز، امروز و سالهای بعد کشور ماست و باید به آن توجه ویژهای شود.

 

تنظیم صورتجلسات – پلمپ دفاتر – حسابداری – ثبت شرکت
هدیه ویژه را از ما بخواهید
می خواهید شرکت خود را باکمترین هزینه ثبت کنید؟ ثبت شرکت ارشیا در کنار شماست

02177516567-02177503715

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 28-09-1393, 22:20

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا