به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : شنبه ، 31 فروردین 1398

کسری منابع یارانه‌ای برای بخش تولید/ سال آینده خبری از یارانه تولید نخواهد بود

علیرضا حائری در گفت‌‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با بیان اینکه در لایحه بودجه 94 برای منابع حاصل از هدفمندی یارانه‌ها 480 هزار میلیارد ریال کلا پیش‌بینی شده است و از طرفی بر مبنای ماده 8 قانون هدفمندی یارانه‌ها مصوب سال 89 نیز باید 30 درصد از منابع هدفمندی به بخش تولید اختصاص یابد.

وی ادامه داد: طبق لایحه بودجه 94 از رقم 480 هزار میلیارد ریال، 52 هزار میلیارد ریال بابت تولید اختصاص یافته، در حالی که با احتساب سهم 30 درصدی تولید از منابع حاصل از هدفمندی یارانه‌ها، این سهم معادل 150 هزار میلیارد ریال خواهد بود.

این کارشناس صنعت توضیح داد: در اجرای بند «ب» ماده 34 قانون برنامه پنجم، 480 هزار میلیارد ریال بابت منابع حاصل از هدفمندی یارانه‌ها پیش‌بینی شده که 52 هزار میلیارد ریال بابت بخش تولید، 420 هزار میلیارد ریال بابت یارانه نقدی، 13 هزار میلیارد ریال بابت یارانه سود تسهیلات مسکن، 10 هزار میلیارد ریال بابت اشتغال جوانان و فارغ‌التحصیلان بیکار منظور شده است.

به گفته این کارشناس بخش صنعت، مجموع این ارقام معادل 543 هزار میلیارد ریال می‌شود، درحالی که پیش‌بینی درآمد حاصل از هدفمندی یارانه‌ها تنها 480 هزار میلیارد ریال است و در واقع دولت با کسری 63 هزار میلیارد ریالی مواجه است.

وی با بیان اینکه این کسری بودجه باید در یک جا خود را نشان دهد، افزود: امکان کاهش یارانه نقدی وجود ندارد و دولت نیز برنامه خاصی در این باره ندارد، پس 420 هزار میلیارد ریال بابت یارانه نقدی اختصاص می‌یابد و تنها 60 هزار میلیارد ریال برای بقیه ردیف‌ها باقی خواهد ماند.

وی توضیح داد:‌ به این ترتیب تنها نیمی از منابع مورد نیاز باقی بخش‌ها تأمین خواهد شد و به نظر می‌رسد، از یارانه تولید کاسته شود.

حائری افزود: به نظر می‌رسد سال آینده نیز مانند امسال از یارانه تولید خبری نباشد و یارانه این بخش محقق نشود.

این کارشناس صنعت ادامه داد: به این ترتیب دولت بر روی کاغذ با تسویه منابع مالی برای تأمین یارانه‌ها روبرو است.

به گفته وی، اختصاص تنها 10 درصد از درآمد یارانه به بخش تولید در بودجه 94 با الزام تخصیص 30 درصدی از این منابع که در قانون هدفمندی آمده است، مغایرت دارد.

انتهای پیام/ب

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 28-09-1393, 22:06

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی