به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 5 اردیبهشت 1398

گسترش همکاری‌ ایران و کویت نیازمند سیاست‌های گسترده‌تر

دو کشور ایران و کویت دارای مشترکات سیاسی، اقتصادی، تجاری، تاریخی، جغرافیایی و فرهنگی هستند.

سوابق تاریخی و اجتماعی نشان می‌دهد که ایرانی‌ها چندین دهه در کویت زندگی کرده و نقش موثری در ساختن کویت جدید داشته و همواره در روزهای تلخ و شیرین، کنار ملت و دولت کویت بوده‌اند.

به رسمیت شناختن استقلال کویت در روز های آغازین، ایجاد روابط دیپلماتیک دو جانبه با کویت از سال 1962، اعلام مخالفت و محکومیت تجاوز اگوست 1990 عراق به کویت، حمایت از قطعنامه 660 شورای امنیت سازمان ملل که خواهان عقب‌نشینی بی‌قید و شرط عراق از کویت شده بود، گواه و موید این مدعاست.

سفر امیر کویت به ایران، نویدبخش آغاز فصلی تازه در توسعه روابط سیاسی، تجاری و فرهنگی کویت و ایران است.

در این سفر، شش سند برای همکاری در زمینه‌های حمل و نقل هوایی، گمرکی، امنیتی، ورزشی، گردشگری و زیست محیطی به امضاء رسید که نشان دهنده وجود اراده و عزم جدی در میان سران دو کشور برای گسترش همکاری‌های دوجانبه است.

اقدام بسیار مؤثر و سازنده‌ برخی از شخصیت‌های تراز اول، تأثیرگذار و سرشناس از اقشار گوناگون جامعه کویت در تاسیس انجمن دوستی ایران و کویت و همچنین تاسیس شورای مشترک بازرگانی ایران و کویت توسط اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران نیز بیانگر درک پیام سفر امیر کویت و ضرورت تحکیم مناسبات و گسترش روابط صمیمانه بین دو ملت دوست و مسلمان است.

با توجه به تغییر فضای جهانی و تمایل طرفین به توسعه روابط دو جانبه، همکاری و استفاده از ظرفیت‌های متقابل دو کشور در حوزه‌های سرمایه‌گذاری، خدمات فنی و مهندسی، صادرات و واردات کالا و افزایش حجم مبادلات تجاری بین دو کشور و همچنین امکان تردد خانواده های قریب به 50 هزار نفر ایرانی که در کویت زندگی و کار می کنند، نیازمند اتخاذ سیاست های گسترده‌تر است.

به نظر می‌رسد در شرایط کنونی، نخستین و مهمترین گام تسهیل در صدور روادید ایرانیان برای سفر خانوادگی، گردشگری، بازرگانی و کار از سوی دولت کویت است.

*علی حسین شهریور - وابسته کار جمهوری اسلامی ایران در کشور کویت

انتهای پیام/ب

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 28-09-1393, 22:06

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی