به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 8 آبان 1399

«مدال طلایی» دفتر بین‌المللی نمایشگاه‌ها به رئیس‌جمهور ترکمنستان اعطا شد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در عشق‌آباد، خبرگزاری رسمی ترکمنستان امروز با اعلام این خبر تصریح کرد: «ویسنته گنزالس» دبیرکل دفتر بین‌المللی نمایشگاه‌ها(BIE)  در ملاقات با «قربانقلی بردی‌محمداف» رئیس جمهور ترکمنستان، تأکید کرد که ترکمنستان در حال حاضر مجامع جهانی را از نظر پیشرفت‌های همه جانبه اقتصادی و اجرای اصلاحات گسترده به خود جذب کرده‌است.

وی افزود: در ترکمنستان زیر ساخت‌های مناسب برای فعالیت های نمایشگاهی نیز ایجاد شده‌ و این کشور با برگزاری نمایشگاه‌های بین‌‏المللی روابط و همکاری‌های اقتصادی و تجاری با مجامع جهانی را بیش از پیش توسعه و گسترش داده است.

رئیس جمهور ترکمنستان نیز بر اهمیت برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی در توسعه و گسترش همکاری‌های بین‌المللی اقتصادی تاکید و اعلام کرد کشورش در نمایشگاه اکسپو 2015 که قرار است در شهر میلان ایتالیا برگزار شود، شرکت خواهد کرد.

در جریان ملاقات رئیس جمهور ترکمنستان و دبیر کل دفتر بین‌المللی نمایشگاه‌ها که ترکمنستان نیز عضو آن می‌باشد، طیف وسیعی از روابط و همکاری های نمایشگاهی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

اکسپو یا نمایشگاه جهانی نامی کلی برای نمایشگاه‏‌های مختلف بزرگی است که از نیمه قرن نوزدهم تا دوران معاصر برگزار شده‌است .

مسئولیت تصویب برگزاری نمایشگاه‌های Expo به عهده دفتر نمایشگاه‌‏های بین‏‌المللی یا BIE است.

این نمایشگاه‌ها در سطح جهانی  Universal، بین‌‏المللی (International) یا تخصصی ( Specialized ) برگزار می‌گردد که اصولا از 3 تا 6 ماه نیز ادامه دارد.

این نمایشگاه‏‌ها جنبه نمایشی دارند و از بعد بازرگانی کاربرد کمتری دارند. اکسپوها پیشرفته‌ترین نوع نمایشگاه‌ها محسوب می‏‌شوند و و غیر مستقیم و در دراز مدت در اختیار تجارت قرار می‏‌گیرند.

در حقیقت نمایشگاههای Expo محل تلاقی فرهنگ ملل و سازمان‌های مختلف جهان است.

پیمان بین‏‌المللی (1928) با تنظیم فاصله تشکیل نمایشگاه‌ها و تعیین حقوق و تعهدات برگزارکنندگان و شرکت کنندگان، به وضعیت نمایشگاه‌های جهانی سرو سامان بخشید. در همان زمان دفتر بین‏‌المللی نمایشگاه‌‏ها بوجود آمد تا اجرای مفاد کنوانسیون را تضمین کند.

متعاقبا دو پروتکل دیگر در سال‌های 1948 و 1946 منعقد گردید.

 انتهای پیام/

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 28-09-1393, 22:04

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا