به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 8 آبان 1399

ائتلاف بین‌المللی پشتیبان داعش است/ تجزیه عراق با ترفند جدید آمریکا

«حیدر الشرع» نماینده پارلمان بین‌المللی امنیت و صلح در عراق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بغداد با ابراز تردید نسبت به مقاصد ائتلاف بین‌المللی به فرماندهی آمریکا در سرکوب داعش گفت: اقدامات خجالت‌آور این ائتلاف ثابت می‌کند که نه تنها قدرتی برای سرکوب داعش نیست بلکه نیروی پشتیبان تحرکات داعش هم محسوب می شود.

حملات ائتلاف ضد داعش در عراق این گروه را تقویت کرده است

وی تاکید کرد: اقدامات ائتلاف بین‌المللی ضد داعش واقعا شرم آور است و هرگز در سطح مطلوبی نیست چرا که به رغم بسیاری از حملات هوایی ائتلاف، گروهک داعش همچنان بیش‌تر مناطق تحت تصرف خود را حفظ کرده بنابراین درباره ماموریت ائتلاف ضد داعش در عراق واقعا جای تردید وجود دارد.

حیدر الشرع گفت: راهبردی دراز مدت برای تحولات سیاسی در منطقه وجود دارد که بر اساس آن این گروه‌های تروریستی باقی بمانند و با کمک حملات نیروهای ائتلاف به موجودیت خود ادامه بدهند بنابراین ائتلاف، قدرت حامی تحرکات داعش در منطقه است.

نماینده پارلمان بین المللی امنیت و صلح در عراق تصریح کرد: این کشورها باید گام های جدی بزرگ را برای تسلیح ارتش عراق بردارند و این اقدامی مهم در سرکوب داعش شمرده می شود.

تلاش آمریکا برای تسلیح عشایر اهل تسنن

وی با رد اقدام واشنگتن در تسلیح عشایر اهل تسنن عراق گفت: این اقدام از جانب عراق و جامعه بین الملل مردود است زیرا اهل تسنن، عراقی هستند و نیروی ملی عراق محسوب می شوند بنابراین همه نیروهای مسلح ملی باید به طور مستقیم از سوی دولت عراق به سلاح مجهز شوند تا این امر بعد ملی-دولتی پیدا کند و به همه ملت عراق و نه بر اساس قوم و طائفه آن کمک شود.

دولت آمریکا قرار است بدون در نظر گرفتن موضع دولت بغداد، عشایر اهل تسنن را با سلاح‌های سنگین به بهانه مبارزه با داعش مجهز کند و ناظران این اقدام آمریکا را تلاش این کشور برای تجزیه عراق قلمداد می کنند بخصوص که طرفهای سیاسی در عراق خواستار تشکیل منطقه‌ای سنی در این کشور هستند.

انتهای پیام

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 28-09-1393, 22:04

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا