به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : دوشنبه ، 15 آذر 1400

قانون ضدروسی اوباما؛ از تسلیح ارتش اوکراین تا نفوذ رسانه‌ای در مناطق روس‌زبان

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «باراک اوباما» رییس جمهور ایالات متحده، روز گذشته (پنجشنبه) لایحه‌ای درباره «حمایت از آزادی اوکراین»به امضا رسانید که دست وی را برای انجام اقدامات تنبیهی، علیه بخش‌های دفاعی، انرژی و بخش‌های مالی مسکو و در همین حال عرضه سلاح به کی‌یف، باز می‌گذارد. علاوه بر این، رسانه‌های آمریکایی را به افزایش برنامه‌ها برای مناطق روسی زبان، فرامی‌خواند.

به گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک»، قانون حمایت از آزادی اوکراین که روز گذشته به امضای اوباما رسید، مجوز تسلیح اوکراین با سلاح ضد تانک و پهپادهای جستجوگر را به دولت آمریکا می‌دهد و دست کاخ سفید را در تحریم «گاشپروم» غول‌ انرژی روسیه و «روزوبورون‌اکسپورت» شرکت صادرات اسلحه، باز می‌گذارد.

قانون حمایت از آزادی اوکراین 2014، مجوز تحریم مسکو را صادر می‌کند ولی رییس جمهور را به این کار وا نمی‌دارد؛ از سوی دیگر، این قانون، بر پشتیبانی تسلیحاتی از کی‌یف و حمایتش در راستای وابستگی کمتر اوکراین به منابع انرژی روسیه، تاکید دارد.

با اینکه مقامات رسمی آمریکایی می‌گویند این قانون با تغییر رویکرد ایالات متحده در توقف اعمال تحریم‌های جدید علیه روسیه همگام است ولی در این قانون آمده است که اگر رییس جمهور تشخیص دهد که «گاشپروم» از تامین گاز طبیعی کشورهای عضو سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو، یا کشورهایی همچون اوکراین، گرجستان یا مولدوی خودداری می‌کند، می‌تواند به اعمال تحریم علیه این شرکت اقدام ورزد.

برای بار نخست، در بخش‌های 4 و 5 این قانون، ایالات متحده می‌تواند نهادهای خارجی مانند موسسات مالی خارجی، شرکت‌ها و افرادی که رئیس جمهور آمریکا بداند تحریم‌های ایالات متحده را، با توجه به محدودیت‌های این قانون در بخش‌های دفاعی و انرژی نقض می‌کنند، هدف قرار دهد.

این قانون همچنین رسانه‌های آمریکایی همچون «صدای آمریکا» و «رادیو آزاد اروپا / رادیو آزادی» را به افزایش برنامه‌ها برای مناطق روس‌زبان همچون اوکراین، گرجستان و مولدوی فرامی‌خواند.

این قانون بین سال مالی 2016 تا 2018، برای «پشتیبانی از سازمان‌های مدنی، ترویج دموکراسی و حاکمیت قانون، مبارزه با فساد و شفافیت و همچنین گسترش اینترنت بدون سانسور و ترویج رسانه های مستقل در روسیه»، بودجه سالانه 20 میلیون دلاری را در نظر گرفته است.

در پی بالا گرفتن بحران اوکراین، اتحادیه اروپا چندین دور تحریم علیه روسیه تصویب کرده است. این تحریم‌ها بخش‌های بانکداری، انرژی و دفاعی این کشور را هدف قرار داده‌اند. علاوه بر این شماری از شخصیت‌های روسی در فهرست تحریم قرار گرفته‌اند. روسیه همواره اتهام‌های غرب مبنی بر بحران آفرینی در اوکراین را رد کرده است.

بحران در شرق اوکراین پس از آن آغاز شد که دولت مرکزی این کشور تحت فشار معترضان مورد حمایت غرب ساقط شد. از آن زمان، ساکنان مناطق شرقی و جنوبی اوکراین که عمدتا روس‌تبار هستند، خواستار استقلال از این کشور شده‌اند. کشورهای غربی روسیه را به حمایت از استقلال‌طلبان متهم کرده‌اند. در جریان حملات نیروهای امنیتی اوکراین به مناطق تحت کنترل استقلال طلبان، تاکنون بیش از 4000 نفر کشته شده‌اند.

انتهای پیام/ق

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 28-09-1393, 22:04

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
File engine/modules/imp/xform/block.php not found.
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
تماس
واتس آپ
موبایل
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی