به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 5 اردیبهشت 1398

دادگاهی در ترکیه حکم بازداشت «فتح‌الله گولن» رهبر مخالفان اردوغان را صادر کرد

به گزارش گروه بینالملل خبرگزاری فارس، چهار مظنون عضو «جنبش گولن»، من جمله «هدایت کاراسا» و «توفان ارگودر» رییس پلیس پیشین، در عملیات پلیس علیه «گروه گولن» که از 14 دسامبر (5 روز پیش) آغاز شده است، بازداشت شدند.

به نوشته نشریه «دیلیصباح»، هدایت کاراسا، رییس شبکه «سمنیولو» به دلیل خودداری از ادای شهادت به بازپرس، به عنوان تنها مظنونی که شهادت نداده بازداشت شده است. این در حالی است که سردبیر روزنامه زمان، که پیش از این در اقدامی پر سر و صدا بازداشت شده بود آزاد شده است (اینجا).

از سوی دیگر دادگاهی در ترکیه روز جمعه، حکم بازداشت فتحالله گولن، رهبر گروه مخالفان اردوغان موسوم به «گروه گولن» را صادر کرده است.

گولن که مروج خوانشی خاص از اسلام است، اصلیترین مخالف دولت اردوغان است و سالهاست که در آمریکا سکونت دارد. دولت ترکیه در ماههای اخیر با اعلام اینکه گولن و نیروهای وفادار به وی به دنبال براندازی دولت هستند، دهها نفر از وابستگان به او را بازداشت کردهاند. ‎

گولن زمانی از متحدان اردوغان به شمار میآمد، اما افشای اقدامات مخفیانه وی برای براندازی دولت اردوغان، به خصومت میان این دو و انشقاق آنها منجر شد.

انتهای پیام/ق

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 28-09-1393, 22:04

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی