به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : یکشنبه ، 4 آبان 1399

اهمیت جغرافیایی منطقه سنجار در چیست؟+ نقشه

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، شبکه المیادین در گزارشی نوشت که نیروهای کرد پیشمرگه با حمایت نیروهای ارتش عراق و دولت عراق و متحدان آن هفت روستای پیرامون ناحیه زمار در غرب موصل را از چنگ گروه داعش خارج کردند. این روستاها عبارتند از کرکامیش، کاریز، کوبانی، قصرریج، فقیروک، حمو کولو وحکنة.

 برپایه این گزارش بازپس گیری این روستاها عملیات پیشروی به سوی منطقه سنجار را که گروه داعش از اگوست گذشته این منطقه را تحت اشغال خود داشت تسهیل خواهد کرد.

به نقل از این شبکه، ورود نیروهای پیشمرگه به سنجار به آنها امکان خواهد داد تا به کوههای سنجار از منطقه سنونی جایی که عناصر داعش در داخل تجمعاتشان تحت محاصره در می ایند دسترسی یابند و به این ترتیب ازادسازی خانواده های ایزدی محاصره شده در 60 کیلومتری این منطقه که از مناطق بسیار نمادین عراق محسوب شود، میسر گردد.

المیادین نوشت: به لحاط جغرافیایی  منطقه سنجار در شمال غرب موصل واقع است و از توابع استان نینوی محسوب می شود. اهمیت کوهستان های سنجار در این است  که اگر نیروهای پیشمرگه سیطره خود براین منطقه را تکمیل کنند می تواند مرکز ثقل پیشروی نیروها به سمت مناطق جنوب و جنوب شرقی نظیر تلعفر و موصل واقع گردد. ضمن انکه سیطره بر سنجار به این معنی است که می تواند قبضه امنیتی بر بخش وسیعی از مرزهای عراق و سوریه از ربیعه گرفته تا مرزهای الانبار شمالی را تثبیت کند.

عملیات سنجار با توجه به بشارتی که اخیرا حیدر العبادی نخست وزیر عراق مبنی بر ازاد سازی کامل موصل در اینده نزدیک داد از اهمیت بالایی برخوردار است می تواند مقدمه ای باشد بر باز پس گیری موصل دومین شهر بزرگ عراق توسط ارتش این کشور که از خرداد ماه گذشته در یک تبانی داخلی، منطقه ای و بین المللی به اشغال گروهک تروریستی داعش در آمد.

انتهای پیام/ش

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 28-09-1393, 22:04

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا