به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : چهارشنبه ، 29 اسفند 1397

پایان تبلیغات انتخابات ریاست‌جمهوری تونس/ مرز با لیبی بسته شد

به گزارش گروه بینالملل خبرگزاری فارس، مردم تونس، یکشنبه (30 آذر) برای شرکت در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری به پای صندوقهای رأی میروند تا رئیس جمهور خود را انتخاب کنند.

«منصف مرزوقی» رئیس جمهور موقت و کنونی و «باجی قائد سبسی» رئیس حزب سکولار «نداء تونس» به این دور از انتخابات راه یافتند. سبسی 88 ساله و مرزوقی 69 ساله در دور نخست انتخابات، به ترتیب 39.46% و 33.43% از آراء را به خود اختصاص داند. دور نخست انتخابات پس از سرنگونی رژیم سابق، نخستین انتخابات آزاد به شمار میرود و 23 نوامبر گذشته برگزار شد.

پایان تبلیغات انتخاباتی و آغاز انتخابات خارج از تونس

شبکه خبری «الجزیره» نیز گزارش داد، امروز جمعه تبلیغات انتخاباتی دور دوم در تونس به پایان رسید تا مقدمات برگزاری دور دوم فراهم شود؛ انتخاباتی که هیئت مستقل انتخابات هشدار داده است که احتمالا مورد حمله تروریستی قرار گیرد.

از طرفی دیگر، فرصت سه روزه شرکت در انتخابات، در خارج از تونس در کشورهای دیگر، از امروز جمعه آغاز شد و تا پایان روز یکشنبه ادامه دارد.

سخنرانی نامزدها، علت تقسیم تونس به شمال و جنوب

این دور از تبلیغات انتخاباتی از رقابت بسیار بالایی برخوردار بود که تا حد تنش نیز رسید. نامزدها نیز با سخنرانیهای خود، تونس را به شمال و جنوب تقسیم کردند؛ این مسئله زمانی شدت گرفت که سبسی تأکید کرد، هر کس به مرزوقی رأی داده است افراطی است.

در همین راستا، مسئولان تبلیغات انتخاباتی سبسی مدعی شدند که این اظهارات علت افزایش اختلاف میان مردم تونس نشده است و مرزوقی و هواداران وی را متهم کردند که قصد دارند تونس را تقسیم کنند.

مرزوقی: رقیبم از امروز اعلام شکست کند

نامزدهای دور دوم انتخابات، در جریان تبلیغات خود انتقاداتی به طرف مقابل وارد کردند. مرزوقی تأکید کرده بود که شایستگی نتایج انتخابات را دارد و گفته بود: «از رقیبم میخواهم از امروز اعلام کند که در انتخابات آخر شده است».

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد بود: «من اطلاعاتی دارم که نشان میدهد آنها [سبسی و هواداران وی] از اکنون در تلاشند در صورتی که من در انتخابات پیروز شدم، در نتایج ایجاد تردید کنند».

سبسی: برای تغییر وضعیت فقر آمدهام

سبسی نیز روز پنجشنبه خطاب به هواداران خود گفت که برای تغییر وضعیت فقری آمده که تروئیکای حاکم به وجود آورده است.

این تروئیکا، علاوه بر حزب النهضه شامل حزبهای «المؤتمر من أجل الجمهوریه» و «التکتل من أجل العمل و الحریات» است که پس از سقوط رژیم سابق در سال 2011، حکومت را در تونس بر عهده داشتند.

عناصر داعش، برگزاری انتخابات را تهدید کردند

از سوی دیگر، گروهک تروریستی داعش اعلام کرد که این انتخابات را هدف قرار خواهد داد. از این روی «شفیق صرصار» رئیس هیئت عالی مستقل انتخابات درباره خطر گروههای تروریستی هشدار داد.

تدبیر تونس برای مقابله با تروریستها؛ بستن گذرگاههای مشترک با لیبی

مقامات تونس نیز در راستای تدابیر امنیتی، پنجشنبه (26 آذر) گذرگاههای مرزی «رأس جدیر» و «الذهبیه» را که در مرز لیبی قرار دارد، بستند.

تونس امیدوار است با این کار مانع نفوذ عناصر مخرب به کشور همزمان با برگزاری دور دوم انتخابات شود.

انتهای پیام/ص

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 28-09-1393, 22:04

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی