به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 8 آبان 1399

شاعران هفته وحدت را با کمیت و کیفیت بهتر برگزار کنند/ رقابت شاعران کودک و نوجوان برای وحدت

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات فارس، نشست هم اندیشی شاعران برجسته کشور با آیت الله محسن اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی چهارشنبه در شهر قم برگزار شد.

فاطمه سلیمان پور دبیر دومین جشنواره بین المللی شعر رسول مهربانی، این نشست را به نوعی افتتاحیه‌ی جشنواره برشمارد و خاطر نشان کرد: هدف این نشست آشنایی شاعران با سیره رسول مهربانی، حضرت محمد مصطفی سلام الله علیها و مفاهیم تقریبی و ترغیب شاعران برای سرودن اشعار با مضامین وحدت آفرین است.

در این نشست شاعران برجسته کشور، از جمله محمد علی مجاهدی، جواد محدثی و شاعران جوان و خوش ذوق استان قم حضور داشتند.

پس از سخنان آیت الله گل زاده معاونت فرهنگی مجمع جهانی تقریب و خوش آمد گویی ایشان، فاطمه سلیمان پور دبیر جشنواره، گزارشی از فعالیت‌های انجام شده در دبیرخانه جشنواره ارائه و تصریح کرد: خوشبختانه تاکنون 110 اثر از نقاط مختلف کشور به دبیرخانه ارسال شده که نشان می‌دهد اطلاع رسانی در حد قابل قبولی بوده است.

وی افزود: به دلیل درخواست شاعران کودک و نوجوان و استقبال آنان از اهداف و رویکردهای این جشنواره، امسال بخشی از جشنواره به شعر کودک و نوجوان اختصاص یافته است و تاکنون شاهد ارسال آثاری نیز در این زمینه بوده‌ایم.

محمدعلی مجاهدی و جواد محدثی، مهمانان ویژه این مراسم بودند که پس از ایراد نکاتی در مورد زندگانی رسول اکرم (ص) به شاعران جوان توصیه کردند که حتما برای سرودن از خاتم انبیاء، سیره و شرح زندگی ایشان را مطالعه کنند و با ادبیات در خورشان پیامبر اسلام (ص) آثار درخشانی بیافرینند.

سخنران پایانی مراسم، دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی آیت الله محسن اراکی بود. وی در ابتدا از شخصیت والای رسول مهربانی و زندگی سراسر نور و رحمت ایشان سخن گفتند و خاطرنشان کردند که زندگی پیامبر، زندگی یاد است، نه زندگی غفلت. خود پیامبر ذکر است و زندگی مسلمانان نیز باید سراسر از یاد خدا و رسول او باشد.

آیت الله اراکی، در ادامه به اهمیت هفته وحدت اشاره کردند و از همه شاعران و فرهیختگان و اهالی علم و فرهنگ خواستند که امسال، هفته وحدت را با کمیت و کیفیت بهتری برگزار کنند چون جهان اسلام در حال حاضر با چالشی رو به روست که در تاریخ اسلام نادر است.

وی در بخشی از سخنانش به آسیب شناسی شبکه‌های ماهواره ای افراطی شیعه و سنی اشاره کرد و اظهار داشت: این شبکه‌ها نباید با برنامه‌ها و حرف‌های حساسیت برانگیز به اختلافات میان مسلمانان دامن بزنند. چرا که خود پیامبر (ص) اولین منادی وحدت بود و زمینه‌های وحدت را ایجاد کرد.

حسن ختام این نشست هم اندیشی، شعر خوانی چند تن از شاعران استان قم بود.

مهلت ارسال آثار به دومین جشنواره بین المللی شعر رسول مهربانی تا دهم دی ماه سال جاری است و اختتامیه جشنواره 24 و 25 دی ماه (پس از هفته وحدت) با حضور جمعی از علما و آیات عظام و شخصیت‌‏های برجسته سیاسی اجتماعی و شاعران مطرح و پیشکسوت و برگزیدگان جشنواره در شهر مقدس قم برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/و

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 28-09-1393, 22:03

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا