به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : جمعه ، 2 آبان 1399

حق حمایت از معادن متخلف در استان یزد را نداریم

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، محمدصالح جوکار ظهر امروز در جمع مردم محله تاریخی پنبهکاران یزد اظهار داشت: زنده بودن شهر بستگی به انسانهای آن دارد و اگر انسان در بافت تاریخی و یا روستاها نباشد، آن منطقه مرده است و شهر مرده نیز کمکم از بین میرود بنابراین باید بخشی از هزینههای زندگی در این مناطق پرداخت شود.

وی افزود: محله پنبهکاران از محلات قدیمی یزد است و باید برای آن برنامهریزی و به گونهای اقدام شود که انسانها توان ماندن در این بافت را داشته باشند.

رئیس مجمع نمایندگان یزد ادامه داد: هزینه زندگی در بافت تاریخی بسیار بالاتر از مناطق جدیدالاحداث است و باید زمینهای فراهم شود تا روستاها و بافتهای تاریخی از جمعیت خالی نشود و اگر هزینهای هم در این زمینه باید انجام شود، برنامهریزی بیشتر مسئولان را میطلبد تا مردم در این مناطق بمانند.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: بافت تاریخی افتخار است و باید برای آن سرمایهگذاری شود و اگر برای این بافت هزینه نشود، گردشگران خارجی به جای اینکه تبلیغکننده این بافت باشند، مشکلات را دیده و از آن عکس گرفته و بیشتر این مشکلات مطرح خواهد شد.

جوکار اضافه کرد: تأمین نیازهای اولیه همچون احداث درمانگاه، راههای دسترسی، پارکینگ و.. از ابتداییترین امکانات مورد نیاز بافت تاریخی است و میراث فرهنگی نیز نباید قوانین را آنقدر سخت کند که مردم دست به تخلف بزنند و باید در بافت تاریخی با مردم تعامل داشته باشیم.

رئیس مجمع نمایندگان استان یزد یادآور شد: با توجه به اینکه بافت تاریخی استان یکی از بافتهای بینظیر جهانی است، باید حمایتهای بیشتری نیز از این بافت صورت گیرد بر این اساس تقاضا میکنم مسئولان میراث فرهنگی یزد طرحی را برای تخصیص اعتبارات ویژه به بافت تاریخی یزد تهیه کنند و بنده نیز از طریق مرکز پیگیریهای لازم را خواهم داشت.

وی ضمن تبریک هفته وقف بیان کرد: سنت حسنه وقف متعلق به مسلمانان است و اکنون متاسفانه کشورهایی که در بلاد کفر هستند از ما پیشی گرفتهاند و سنت وقف متعلق به اسلام و ایران است و زرتشتیان هم وقفیات زیادی داشتند.

جوکار تأکید کرد: وقف تامین نیاز واقعی مردم توسط خود مردم است و هفته وقف فرصت بسیار خوبی است تا خیران پای کار آمده و با توجه به نیازهای مردم، وقفیات جدید داشته باشند که نام آنها را ماندگار خواهد کرد.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس ادامه داد: در بافت تاریخی یزد زمینهای زیادی که وقف هم بوده، بلااستفاده رها شده و باید برای آن چارهاندیشی شود، هر چند کارهای بسیار خوبی صورت گرفته اما هنوز کافی نیست.

این مسئول یادآور شد: از افتخارات جمهوری اسلامی این است که مردم و مسئولان همراه یکدیگر هستند و اگر بین مردم و مسئولان جدایی افتد، آن وقت مشکلات فرهنگی و امنیتی نیز به وجود خواهد آمد و از ابتدای انقلاب تاکنون همراهی مردم با نظام اسلامی وجود داشته و باعث شده جمهوری اسلامی در سراسر جهان عزتمند و با اقتدار باشد.

رئیس مجمع نمایندگان استان یزد با اشاره به اینکه  کاهش قیمت نفت توطئهای خبیثانه با مشارکت برخی از کشورهاست، گفت: اقتصاد کشور باید از تک پایه بودن خارج شود و یکی از راههای آن دریافت مالیات است اما نباید همه فشار آن بر دوش مردم گذاشته شود.

وی ادامه داد: از جمله معادن باید حقوق مردم را بدهند اما متاسفانه از مالیات فرار میکنند و دستگاه امور مالیاتی به جای آنکه کاسب محله را تحت فشار بگذارد، باید یقه این افراد را بگیرد و ما حق نداریم از افرادی که معادن را استخراج کرده و حقوق ملت را نمیدهند، حمایت کنیم و تأسفبارتر اینکه درآمد آن را نیز در استانی دیگر هزینه کنند.

جوکار در ادامه چنین توضیح داد: باید جلوی افرادی که از معادن برداشت کرده، مالیات نمیدهند و منافع آن را در جای دیگر و در خارج استان هزینه میکنند، گرفت و اگر حقوق مردم را ندهند نباید از آنها حمایت کنیم و باید جلوگیری شوند.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی در پایان با گلایه از عدم حضور اعضای شورای شهر در این نشست با وجود دعوت قبلی، بیان کرد: در حال حاضر بیش از 70 درصد ساخت و سازها در یزد بدون پروانه ساختمان است و باید شرایط به گونهای تسهیل شود تا مردم رغبت به طی مراحل قانونی را داشته باشند.

انتهای پیام/2464/ذ40

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 28-09-1393, 21:57

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا