به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : دوشنبه ، 5 آبان 1399

انتقاد به ادغام دوره آموزشی کارورزی دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس با دانشگاه آزاد

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، تعدادی از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس طی نامهای گفتهاند که شنیده شده دانشگاه آزاد از مقامات استانی تقاضا کرده که دوره آموزشی کارآموزی و کارورزی دانشجویان دانشگاههای آزاد و علوم پزشکی را در هم ادغام کند.

در این نامه آمده است: اخیرا در بین دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان دلهرهای ایجاد شده که ناشی از تصمیم شتابزده و نابخردانهای است که بدون ملاحظه هرگونه عواقب و تبعات آن اتخاذ شده است.

این نامه همچنین میافزاید: تاسفبارتر از این تقاضای نابجا حمایتهایی است که از این قضیه بدون هماهنگی با دانشگاه علوم پزشکی و در نظر گرفتن ملاحظات و جوانب مختلف امر صورت گرفته است.

دانشجویان معترض به این ادغام در ادامه متن یاد شده، آوردهاند: در اینجا چند نکته قابل تامل مطرح میشود که این روزها بحث جاری و مسئلهساز دانشگاه شده است.

نخست اینکه اصلا چه سنخیتی بین بستر و فضای آموزشی و فرهنگی این دو دانشگاه وجود دارد که بخواهیم دوره آموزشی عملی دانشجویان را ادغام کنیم؟

حال اینکه دانشگاه علوم پزشکی خود با چالشهای متعدد آموزشی و فرهنگی، از قبیل نداشتن فضای کافی برای آموزش دانشجویان، تعداد زیاد دانشجو به نسبت امکانات، افزوده شدن دانشجویان واحد بینالملل، داشتن تنها یک بیمارستان آموزشی تخصصی، کمبود اعضای هیئت علمی دست و پنجه نرم میکند.

دوم اینکه با توجه به موارد فوق آیا ادغام دوره بسیار مهم کارورزی که ارتباط مستقیم با سلامت جامعه دارد، مخل برنامههای تحول نظام سلامت که در آن آموزش بهداشت یکی از مولفههای اصلی است و مجموعه دولت محترم بر هر چه بهتر اجرا شدن آن اصرار دارند، نخواهد بود؟

سوم اینکه مسلما وقتی وزارت علوم قریب به یک سال بدون وزیر مانده و با سرپرست اداره شود، از اشراف به چنین قضایایی باز میماند و کار را به اینجا میرساند که کسانی در تصمیمات آموزشی دانشگاه دخالت کنند که هیچگونه آشنایی با فضای دانشگاه ندارند.

در بخش پایانی این متن آمده است: لذا ما دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان مخالفت صریح خود را نسبت به این تصمیم ناعادلانه و ناعالمانه اعلام میداریم و از وزارت محترم بهداشت و درمان، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان مصرانه درخواست داریم که با چنین تصمیماتی قویا برخورد کنند.

بدیهی است عملی شدن چنین تصمیمی موجب تشنج فضای دانشگاه و نارضایتی شدید دانشجویان خواهد شد و عواقب ناشی از آن بر عهده مسئولان استانی و ریاست دانشگاه خواهد بود.

انتهای پیام/88001/ب30/ظ1004

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 28-09-1393, 21:57

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا