به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : دوشنبه ، 5 آبان 1399

پیگیر تامین امنیت منازل تخریب شده در بافت تاریخی یزد هستیم

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، محمود شاکریشمسی بعداز ظهر امروز در جلسه رئیس مجمع نمایندگان استان یزد با مردم محله پنبه کاران یزد اظهار داشت: افتخار ما این است که از جنس مردم هستیم و هر گونه خدمترسانی به مردم را از وظایف مهم خود دانسته و در این راه کوتاهی نخواهیم کرد.

وی افزود: بافت جمعیتی یزد تغییر کرده و مردم نیز باید با دید جدید به یزد نگاه کنند و اینکه مثلا در گذشته کلید خودرو شبانهروز بر روی آن بود و کسی کاری به آن نداشت، اکنون این اقدامات میسر نیست بر این اساس بخش بیشتری از سرقتهای منازل و خودرو به دلیل سهلانگاری مردم است، اما به مسئولان مربوطه نیز در این زمینه تذکر خواهیم داد.

شاکریشمسی عنوان کرد: در مورد منازل تخریب شده و حضور افراد ولگرد در این منازل و بافت تاریخی نیز پیگیری لازم صورت خواهد گرفت تا دغدغه مردم رفع شود.

شهردار ناحیه دو یزد نیز در این نشست بیان داشت: 730 هکتار از شهر یزد در قسمت بافت تاریخی قرار گرفته و فقط 20 درصد آن دولتی است و بیش از 80 درصد متولی مردمی دارد و اگر مردم کمک نکنند، انجام اقدامات لازم بسیار مشکل خواهد بود.

محمدعلی رحمتآبادی افزود: شهر یک موجود زنده است بنابراین طرح جامع شهری برای پویایی شهر تدوین شده و هرگونه ساخت و ساز بر اساس این طرح صورت میگیرد.

وی گفت: شهرداری تشکیلات عمومی است لذا از همه درخواست داریم به ملک خودشان توجه داشته باشند و ما نیز کمال همکاری را در این زمینه خواهیم داشت.

شهردار ناحیه تاریخی یزد نیز در این جلسه عنوان کرد: همه روزه جمعآوری زباله در ناحیه تاریخی انجام میشود و مشکل رفع آبهای سطحی نیز با حفر چاههای جذبی رفع شده و در مکانهای مورد نیاز نیز اگر به  شهرداری اعلام شود، اقدام خواهد شد.

سید محمود کشفیپور اضافه کرد: در زمینه رفع خطر عمومی نیز اگر به شهرداری اعلام شود اقدام خواهیم کرد و با توجه به اهمیتی که بافت تاریخی دارد، برای بازسازی املاک در بافت تاریخی که طبق ضوابط میراث فرهنگی باشد، هیچ گونه عوارضی دریافت نمیشود.

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان یزد نیز در این نشست گفت: مشکلات بافت تاریخی را به عینه درک کرده و همواره سعی کردهایم تا آنجایی که وظیفه حاکمیتی ما خدشهدار نشود، کمال همکاری را با ساکنان بافت تاریخی داشته باشیم.

محمدمهدی شرافت افزود: طی نشستی که روز گذشته با حضور معاون عمرانی استاندار برگزار شد، اعضای شورای شهر افزایش سه برابری بودجه مربوط به بافت قدیم در سال آینده را مصوب کردند که کمک شایانی به این بافت خواهد کرد.

وی ادامه داد: کتابخانه مرکزی یزد که سالیان متمادی به حال خود رها شده بود به شهرداری تحویل شد تا نسبت به تکمیل و راهاندازی آن اقدام شود و برای تامین پارکینگ بر اساس ضوابط بافت قدیم نیز اقداماتی انجام شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان یزد متذکر شد: بافت تاریخی یزد دارای ارزش زیادی است بنابراین درخواست اختصاص بودجه بیشتری را توسط مسئولان داریم و خوشبختانه استان یزد در زمینه خانههای مشارکتی نیز رتبه اول کشور را دارد و تاکنون 200 خانه مشارکتی بازسازی شده و به خانههای ثبتی تاریخی تا سقف 20 میلیون تومان به صورت بلاعوض کمک میشود و طرح اقامتی بومگردی و استفاده از خانههای مسکونی مردم در بافت قدیم تدوین شده و طی ماه آینده برنامهریزی خواهد شد تا منازل کددار شده و گردشگران در این اقامتگاههای مردمی ساکن شوند.

انتهای پیام/2464/ن۴۰

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 28-09-1393, 21:57

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا