به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : سه شنبه ، 29 مهر 1399

قیمت گاز برای پتروشیمی‌ها عادلانه محاسبه شود

به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد به نقل از روابط عمومی پتروشیمی خراسان  سید حسین میرافضلی گفت: با توجه به نقش پتروشیمیها در اشتغال، ارز آوری و ارزش افزوده باید خوراک واحدها  از سوی دولت عادلانه حساب شود.

وی عنوان کرد: از مسئولان و متولیان امر انتظار داریم تا به این خواست واحدهای پتروشیمی توجه لازم و کافی را داشته باشند.

میرافضلی، خوراک پتروشیمی خراسان برای تولید اوره را گاز عنوان کرد و گفت: در صورت هر روز تعطیلی در فعالیت این واحد بزرگ خسارات 15 میلیارد ریالی وارد میشود.

مدیر عامل پتروشیمی خراسان همچنین با اشاره چالشهای متعدد شرکت پتروشیمی خراسان در مواجهه با دولت اضافه کرد: چالشهایی چون: طلب بیش از 1000 میلیارد ریالی این پتروشیمی از شرکت خدمات حمایتی وابسته به وزارت جهاد کشاورزی و عرضه کود اوره یارانهای به این نهاد دولتی و در مقابل، خرید گاز گران (حتی گرانتر از کشورهای منطقه) از نفت، مسایل مرتبط با بازنشستگی و نحوه محاسبات خارج از عرف صندوق بازنشستگی نفت از میزان سنوات یک فرد بازنشسته از جمله مشکلات است.

وی تاکید کرد: با وجود همه چالشها، هیچ گاه از حرکت توقف نکردیم و طرحها و برنامههای توسعهای را با قدرت به جلو میبریم.

این مسئول همچنین به طرح توسعه GTPP تبدیل گاز به متانول و متانول به پروپیلن و تبدیل پروپیلن به پلی پروپیلن از طرحهای این مجتمع اشاره کرد و اذعان داشت: اگر این ماده مهم را در آینده به تولید صنعتی برسانیم، به طور قطع تحول بزرگی از حیث اشتغال در منطقه صورت خواهد گرفت.

انتهای پیام/63002/ن

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 28-09-1393, 21:57

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا