به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : جمعه ، 9 آبان 1399

ثبت‌نام 21 مداح در انتخابات کانون مداحان نکا

حجتالاسلام محمد علی الیاسی امروز در گفتوگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در نکا اظهار داشت: هماکنون بیش از 150 مداح در نکا فعال هستند که از این تعداد 21 مداح برای شرکت در سومین دوره انتخابات کانون مداحان نکا ثبتنام کردند.

وی با اشاره به فعالیتها و اقدامات کانون مداحان در دو دوره قبل، بیان کرد: کانون مداحان امروز مهمترین تشکل در حوزه مداحی است که توانسته به خوبی نقش ساماندهی، نظارت و ارتقای مداحان را در سطح کشور پیگیری کند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی نکا بیان داشت: مداحان در ترویج فرهنگ و سیره اهل بیت(ع) نقش موثری دارند و تلاش میکنیم برای بهرهبرداری متمرکز از تواناییهای بالقوه و پشتیبانی آنها در رفع مشکلات موجود، بسترسازی کنیم.

الیاسی ادامه داد: جذب و آموزش نیروهای مستعد، سازماندهی و صدور کارت شناسایی، ارتقای معرفتی و علمی مداحان از طریق آموزشهای تخصصی، تغذیه فکری مناسب به مداحان، نظارت بر نحوه عملکرد و ویژگیهای فنی و شأنی مداحان، از مهمترین ماموریتهای کانون مداحان است.

وی افزود: در اساسنامه سازمان یکی از وظایف سازمان تبلیغات اسلامی ساماندهی تشکلهای مذهبی از جمله جامعه مداحان و برگزاری انتخابات کانون مداحان است.

این مسئول فرهنگی و دینی تصریح کرد: هر سه سال یک بار با حضور تمام مداحان، شورایی متشکل از پنج نفر اصلی و دو نفر علیالبدل به عنوان کانون مداحان برگزار میشود و تمام فعالیتهای مرتبط با جامعه مداحان از طریق این شورا پیگیری میشود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی نکا خاطرنشان کرد: برگزاری انتخابات براساس دستورالعمل و شیوهنامهای است که از تهران به صورت سراسری برای تمام ادارات ارسال شده است و ضمن تعیین زمانبندی ثبتنام از 12 مهر تا 12 آبان، مقرر شده بود پس از ثبتنام ستاد انتخابات و کمیته تایید صلاحیت داوطلبان تشکیل شود تا این انتخابات در 12 دیماه 93 انتخابات برگزار شود.

الیاسی با اشاره به شرایط برگزاری سومین دوره انتخابات، اظهار کرد: داشتن التزام عملی به ولایت فقیه، حداقل تحصیلات دیپلم، تاهل برای بانوان، تابعیت جمهوری اسلامی ایران، داشتن حسن شهرت اجتماعی، عدم وابستگی به جریانات منحرف فکری و حداقل سن 24 و حداکثر سن 64 سال را از شرایط داوطلبان عنوان کرد.

وی ادامه داد: مداحان پلی بین نسل جوان با ارزشهای انقلاب است و انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسلهای آینده توسط مداح اهمیت ویژهای دارد و مقام معظم رهبری نیز در راستای تبیین رسالتهای جامعه مداحی، ادای دین به شهدا و فرهنگ ایثار و شهادت را از وظایف مداحان میدانند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی نکا با اشاره به شناسنامهدار بودن مداحان، گفت: هماکنون بیش از 150 نفر مداح شناسنامهدار در شهرستان نکا فعالیت دارند که 12 دی ماه در روز رایگیری با ارائه کارت میتوانند در انتخابات کانون مداحان که همزمان با سراسر کشور در نکا برگزار میشود شرکت کنند.

انتهای پیام/86002/س40

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 28-09-1393, 21:57

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا