به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : شنبه ، 3 آبان 1399

رونمایی از کتاب قصه موتورک در ورامین

به گزارش خبرگزاری فارس از جنوب استان تهران، ساعتی پیش آئین رونمایی از کتاب قصه «موتورک» با حضور آیتالله محسن قمی عضو مجلس خبرگان رهبری، محسن خوانساری فرماندار ورامین، حمید آرمان مهر رئیس اداره ارشاد و فرهنگ اسلامی شهرستان، محسن رضایی رئیس شورای شهر، محمد ارجستانی بخشدار مرکزی ورامین،  مهدی کچویی شهردار جوادآباد و اهالی فرهنگ و هنر شهرستان ورامین در سالن اجتماعات شهرداری ورامین برگزار شد.

دشت ورامین دارای سابقه فرهنگی بسیار غنی است

فرماندار شهرستان ورامین در این مراسم اظهار کرد: دشت ورامین دارای سابقه فرهنگی بسیار غنی است و قیام  مردم ورامین در 15 خرداد سال 42 به تابلوی انقلاب اسلامی تبدیل شده است.

محسن خوانساری گفت: مردم ورامین در سال 42 به پیام مرجعیت شیعه لبیک گفتند و با تمام توان خود وارد عرصه مبارزه با ظلم شدند و وجود این روحیه ظلمستیزی در میان مردم شهرستان ورامین در طول تاریخ جاری بوده چراکه ورامین یکی از مراکز اصلی شیعیان ایران در قرون مختلف بوده است.

فرماندار شهرستان ورامین تصریح کرد: ورامین را باید بهعنوان یک سرزمین بزرگ دید و حضور علما و دانشمندان در قرون گذشته در ورامین نشان از وجود یک فرهنگ غنی و مذهبی دارد اما متأسفانه برخی از جوانان و مردم ورامین با تاریخ و فرهنگ و هنر این شهر آشنا نیستند.

خوانساری تأکید کرد: ورامین به جایگاه اصلی خود در عرصههای مختلف سیاسی و اقتصادی نرسیده و تاکنون رایزنیهای با اعضای هیئت دولت و سایر مسئولان برای رشد و تسریع در پیشرفت شهرستان صورت گرفته است.

وی درباره رونمایی از کتاب «موتورک» گفت: برای انتقال مفاهیم انقلاب اسلامی و بیان رشادتهای شهدای جنگ تحمیلی نیازمند بهکارگیری هنر و ادبیات میباشیم که کتاب موتورک با استفاده از فضای خاص به بیان سیره عملی شهدا پرداخته است.

خوانساری افزود: نسل امروز ما تشنه شنیدن و خواندن رشادتها و دلاورمردیهای فرزندان این مرزوبوم است و جایگاه کتابهای دفاع مقدس در  ترسیم واقعیتهای دفاع مقدس بسیار بیبدیل است.

ادبیات دفاع مقدس بهنوعی یک جریان الگوساز در فرهنگ کشور تبدیلشده است

مدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ورامین در حاشیه این مراسم در گفتوگو با خبرنگار فارس در جنوب تهران اظهار کرد:  وقوع جنگ تحمیلی و دفاع مقدس در برابر تهاجم دشمنان دارای شور، نشاط، بالندگی، حوادث، رویدادها و رخدادهای عبرتآموز تاریخی، اسلامی و انسانی است که خود بهعنوان یک جریان فکری در ادبیات کشور مطرحشده است

حمید آرمان مهر گفت: ادبیات دفاع مقدس بهنوعی یک جریان الگوساز در فرهنگ کشور تبدیلشده و  نویسندگان متعهد امروز با جمعآوری اسناد و روایات مختلف از رشادتهای دلاور مردان کشورمان نقش مهمی در انتقال ارزش های اسلامی و ملی به نسل آینده دارند.

مدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ورامین تصریح کرد: همه مسئولان وظیفه دارند جهت معرفی سیره شهدا برای آیندگان این مملکت تلاش کنند تا مکتب شهدا بهعنوان چراغ راهی برای نسل آینده کشور باشد.

وی به مراسم رونمایی از این کتاب اشاره کرد و افزود: قصه موتورک که به بیان مستند گونه از سیره عملی شهدا پرداخته است  به کوشش جابر کنگرلو و با تصویرگری شاهین عرب و محسن جمالی به چاپ رسیده است.

آرمان مهر افزود: کتاب قصه مو تورک که به مناسبت بیست و نهمین سالگرد شهادت حمید کنگرلو از شهدای جنگ تحمیلی دهستان آب باریک شهرستان ورامین رونمایی شده، روایت رفتار عملی  شهید کنگرلو در برخورد با کودکان، مردم روستا و رفتار وی در جامعه است.

وی شناساندن فرهنگ ایثار و شهادت به قشر جوان بسیار ضروری و مهم خواند و  افزود: در همین راستا بهمنظور تأثیرگذاری  و حمایت از نویسندگان ادبیات دفاع مقدس  برنامه رونمایی از این کتاب با حضور شخصیتهای  کشوری و شهرستان ورامین توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ورامین در سالن اجتماعات شهرداری ورامین  تدارک دیده شد.

به گزارش فارس، در پایان این مراسم با حضور آیتالله محسن قمی عضو مجلس خبرگان رهبری و مسئولان شهرستان ورامین از کتاب قصه موتورک رونمایی شد.

انتهای پیام/2462/س40

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 28-09-1393, 21:57

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا