به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : چهارشنبه ، 30 مهر 1399

سفیر سوریه: سال ۲۰۱۴ اوج جنگ علیه سوریه بود/ موضوع هسته‌ای ایران نشانه‌های متعدد خوبی دارد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «علی عبدالکریم علی» سفیر سوریه در لبنان، در گفت‌وگویی مطبوعاتی، سال جاری میلادی که اکنون در اواخر آن هستیم، سالی سخت برای سوریه توصیف کرد.

سفیر سوریه به وبگاه خبری «العهد» لبنان گفت: سال 2014 به مثابه اوج تجاوز به سوریه بود، همچنانکه اوج احساس شکست نیز برای کسانی بود که برای تجاوز به سوریه برنامه‌ریزی کردند و مشارکت کردند.

تکبر توطئه‌کنندگان همچنان عامل خونریزی در سوریه است

علی عبدالکریم علی، کشورهای توطئه‌کننده علیه دمشق را شکست خورده خواند و گفت: اینها همه قدرتشان را به کار گرفتند و هنوز هم تکبرشان مایه زیان و ویرانگری و خون‌ریزی بیشتر علیه خودشان شده است. با تاسف باید گفت که حکام این کشورهای توطئه‌گر خیر مردمشان را و خیر ما را  نمی‌خواهند. اینها دشمن خودشان هستند.

سفیر سوریه اشاره‌ای به نام عربستان، ترکیه، قطر و امارات نکرد اما حکام کشورهایی را که علیه سوریه توطئه می‌کنند، «احمق» توصیف کرد و افزود: اکنون احتمال می‌دهیم که احمق به مرحله‌ای برسد که دیگر کسی نتواند کمکش کند یا اجازه ندهد به کسی که کمکش کنند.

سودمندی سیاست‌های ایران و روسیه برای اعراب خلیج فارس

وی درباره سیاست‌های تهران و مسکوگفت: «سیاست‌های ایران و روسیه برای کشورهای حاشیه خلیج [فارس] بسیار سودمند بوده و به آنها راه‌های نجاتی را نشان داده، ولی کینه، چشمان این صاحبان کشورها را کور کرده است».

تفکر نامتوزان غربی ها؛ ظهور هسته‌های تروریستی

علی ادامه داد: «همچنین شاخصه‌های هسته‌های تروریستی که در فرانسه، استرالیا و سایر کشورها رو به ظهور نهاده است، تفکر نامتوازن این کشورها را نشان داد. اگر در تفکر این کشوره، واقع‌بینی و توازان وجود داشت، به اینجا نمی‌رسیدند».

موفقیت مسئله هسته‌ای ایران، تأثیر مستقیمی بر رخدادهای سوریه دارد

سفیر سوریه در لبنان همچنین درباره مسئله هسته‌ای ابراز خوش‌بینی کرد که احتمالا تحولات مثبت زیادی در سال آینده رخ خواهد داد و این مسائل مستقیما بر روند رخدادهای سوریه تأثیر خواهد داشت.

از دیدگاه وی، مسئله هسته‌ای ایران، نشانه‌های گشایش متعددی در خود دارد. مقاومت روسیه و سیاست اقتصادی که کشورهای عضو مجموعه «بریکس» و متغیرهای منطقه همگی شاخص‌هایی هستند که مثبتند.

پیروزی نیروهای روشنفکر؛ بر هم زننده معادلات غلط اسرائیل

سفیر سوریه در لبنان تأکید کرد که تحرک (کلان) مصر و پیروزی این کشور در انقلاب خود، سقوط اخوان المسلمین و جنبش‌های افراط گرا در مصر و تونس، رخدادهای منطقه و پیروزی نیروهای مردمی روشنفکر، شاخصه‌هایی هستند که معادلات (سیاست‌های غلط) اسرائیل را برهم خواهد زد.

روابط ناگسستنی مصر و سوریه

وی درباره روابط سوریه با مصر در دوران «عبدالفتاح السیسی» (رئیس جمهور کنونی این کشور) گفت: « مصر و سوریه تاریخ مشترک و رهبران غیوری دارند که آنها را به یکدیگر مرتبط می‌کند؛ رهبرانی که نسبت به امنیت کشورهای خود، تعصب دارند».

علی همچنین تأکید کرد که مقاومت سوریه در موفقیت طیف‌های ملی مصر و سرنگونی اخوان المسلمین کارآیی بسیاری داشته است.

سفیر سوریه در لبنان با اشاره به ارتباط جدایی ناپذیر قاهره و دمشق، تصریح کرد که برای سوریه اهمیت دارد که مصر نقش خود را بار دیکر به دست گیرد و سوریه نیز نقش مکملی در کنار این کشور داشته باشد.

سوریه از رئیس‌جمهور حامی مقاومت، در لبنان، حمایت می‌کند

وی درباره مسائل لبنان نیز گفت: «سوریه در مسئله ریاست جمهوری دخالت نمی‌کند و بر این باور است که این مسئله فقط مختص لبنانی‌هاست و دمشق نمی‌پذیرد که در این امر، مداخله کند».

علی همچنین تأکید کرد که دمشق از نامزدی حمایت می‌کند که مردم لبنان وی را برگزینند و ضامن خط مقاومت و حمایت از آن باشد.

دولت لبنان خواستار گفت‌وگوی محرمانه است

سفیر سوریه در لبنان درباره طرح دمشق برای حل مسئله نظامیان ربوده شده ارتش لبنان نیز گفت: «ما همیشه برای ریشه‌کن کردن تروریسم و حفظ امنیت لبنان و سوریه، خواستار بالاترین سطح هماهنگی میان دولت‌های دو کشور بوده‌ایم، ولی دولت لبنان خواستار مذاکرات محرمانه است؛ این مسئله به سود لبنان نیست و سویه نیز نمی‌تواند آن را بپذیرد».

انتهای پیام/ص

 

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 28-09-1393, 21:56

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا