به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : دوشنبه ، 15 آذر 1400

وزیر بهداشت: موضوع افزایش جمعیت تنها به وزارت بهداشت مربوط نمی‌شود

ضمن اعلام طرح گسترده افزایش موالید

وزیر بهداشت: موضوع افزایش جمعیت تنها به وزارت بهداشت مربوط نمیشود

» سرویس: اجتماعي - سلامت

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: طرح گستردهای در زمینه افزایش موالید در کشور در دست اقدام است و در این مسیر اقدامات بسیاری نیز به مرحله اجرا درآمده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) - منطقه قم، دکترسیدحسن هاشمی روز پنجشنبه در دیدار با آیتالله صافی گلپایگانی، با اشاره به تلاشهای دولت در خدمترسانی به مردم و جدیت رییس جمهور در این امر اظهار داشت: دکتر روحانی همت والایی در خدمتگزاری به مردم دارند و در هنگام تصویب بودجه، حمایت بسیاری از برنامههای وزارت به عمل آوردند.

وزیر بهداشت به اشاره به سرکشی و بررسی مشکلات استانها مختلف از نزدیک تصریح کرد: در سفر به استان کردستان هم شاهد کمبودهایی بودیم که تلاش میکنیم مشکلات و موانع رفع و خدمات مناسبی به مردم ارائه شود.

وی در ادامه با گرامیداشت سالروز وحدت حوزه و دانشگاه افزود: خوشبختانه امروزه شاهد حضور فعال نهادهای مقام معظم رهبری در دانشگاهها هستیم ولی باز هم حضور بیشتر و موثرتر روحانیون در دانشگاهها با یک رابطه صمیمی و نه اداری احساس میشود.

هاشمی اضافه کرد: در زمینه افزایش موالید در کشور هم طرح گستردهای در دست اقدام داریم و در این مسیر اقدامات بسیاری نیز به مرحله اجرا درآمده است.

حذف جمله «فرزند کمتر زندگی بهتر» از زبان پزشکان

در ادامه این دیدار دکتر سیاری معاون بهداشتی وزارت بهداشت ضمن ارائه گزارشی از روند اقدامات انجام شده در حوزه افزایش نرخ موالید در کشور افزود: در حال حاضر در حوزه شعار و عمل از زبان همکاران ما دیگر جمله «فرزند کمتر زندگی بهتر» کاملا حذف شده است.

وی به عوامل موثری که زمینههای کاهش جمعیت را در کشور موجب میشود اشاره و عنوان کرد: یکی از مهمترین مشکلات در این خصوص خیل جوانانی هستند که در سن ازدواج قرار دارند که لازم است برای رفع مشکلات این قشر و ایجاد بسترهای ازدواج آسان تمهیداتی اندیشیده شود.

مسئله تحدید جمعیت و افزایش باروری صرفا به وزارت بهداشت مربوط نمی شود

وزیر بهداشت، در دیدار با آیت الله ناصر مکارم شیرازی نیز با بیان اینکه مسئله تحدید جمعیت و افزایش باروری صرفا به وزارت بهداشت مربوط نمی شود، گفت: برای جلوگیری از کاهش موالید نیازمند آن هستیم که بقیه دستگاه ها نیز باید کمک کنند، موضوع صرفا مربوط به حوزه بهداشت و درمان نیست به عنوان مثال برای جمعیت 3 میلیونی نابارور در کشور باید بیمه هایی ایجاد شود .

وی با اشاره به موضوع افزایش موالید در کشور، گفت: در این زمینه آموزشهای لازم داده شده، اما کافی نیست، برخی مقررات که از طرف ما قابل اصلاح بود، اصلاح کردیم.

وزیر بهداشت با تاکید براینکه این آموزش های باید تداوم داشته باشد، ادامه داد: قوانین نیز تغییر کرده و در این راستا سمینارهای مختلفی برگزار شده است.

هاشمی همچنین با بیان اینکه خوشبختانه در دولت یازدهم اقدامات خوبی در دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور در راستای احترام به حقوق مردم انجام شده است، به اقدامات انجام شده در حوزه درمان و بهداشت اشاره کرد و گفت: دسترسی مردم به ویتامین ها و مکمل ها برای مادران باردار و واکسیناسیون ها برای ایمن سازی آن ها بیشتر شد.

هاشمی در پایان با اشاره به سالروز وحدت حوزه و دانشگاه گفت: اگر صفا و همدلی ابتدای انقلاب در دو قشر حوزه و دانشگاه وجود داشته باشد، وحدت این دوقشر موجب سعادت مردم می شود.

رضایت و تشکر مراجع عظام از طرح تحول نظام سلامت

دکتر هاشمی درپایان سفرش به شهر مقدس قم و دیدار با مراجع عظام تقلید، با حضور در دفتر حجت الاسلام شهرستانی رییس دفتر حضرت آیت الله سیستانی در حاشیه این دیدار و در جمع خبرنگاران گفت: خوشبختانه همه مراجع عظام از طرح تحول نظام سلامت رضایت داشته و برای این اقدام مثبت دولت ابراز خشنودی نمودند و دعا گوی دکتر روحانی به عنوان متولی اصلی طرح تحول نظام سلامت بودند.

وی با اشاره به اینکه، امیدواریم با اجرای این برنامه، کاستی های موجود در حوزه بهداشت و درمان برطرف شود، افزود: همه مراجع محترم دعا گوی دکتر روحانی به عنوان متولی اصلی این طرح بودند و رضایتمندی مردم را نشانه اقدامات موفق اجرای این طرح ذکر کردند.

وزیر بهداشت در بخش دیگری از سخنانش در خصوص وجود برخی کاستی ها در مراکز درمانی قم گفت: مراکز درمانی در استان قم عمدتا دولتی و یا خیریه است و تقریبا بخش خصوصی وجود ندارد که ما در صدد هستیم تا مقدمات حضور بخش خصوصی را فراهم کنیم تا بخشی از کمبودها جبران شود.

هاشمی با تاکید بر اینکه، ادامه کار ما در اجرای طرح تحول نظام سلامت بر حوزه نظارت متمرکز خواهد بود، افزود: ارتقای کیفیت خدمات قطعا در گروی نظارت های حساب شده و به موقع خواهد بود همچنین در صورت گشایش اعتبارات می توان در حوزه های دیگر همچون دندان پزشکی کارهای موثری را انجام داد.

وزیر بهداشت در پایان خاطرنشان کرد: برای بخش های آموزش و پژوهش که سالها مغفول مانده اند، طرح های بسیار خوبی در دست اقدام است که بستر مناسبی را برای تغییر نگاه سنتی و قدیمی به آموزش، فراهم خواهد کرد.

انتهای پیام

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 28-09-1393, 13:09

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
File engine/modules/imp/xform/block.php not found.
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
تماس
واتس آپ
موبایل
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی